Gwiazdy

Kayah o współpracy z Bregovicem: "Myślę, że dopiero teraz doceniamy to, co zrobiliśmy 20 lat temu"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Wielki powrót! Po niemal dwudziestu latach Kayah i Bregović znów grają razem. Kiedyś ich współpraca wyglądała różnie... Teraz Kayah i Goran są w zupełnie w innym miejscu jako artyści i jako ludzie. Dzięki temu docenili to, co zrobili przed laty. Posłuchajcie też najnowszej piosenki Kayah „Dawaj w długą”, która została napisana specjalnie dla fanów Kayah i Bregovica.

Więcej: 

Nowy partner Górniak o ich związku: "Edyta stała mi się bardzo bliska"

Kayah & Bregovic

W 1999 roku ukazała się płyta "Kayah& Bregovic", która sprzedała się w nakładzie ponad 700 tys. egzemplarzy. Na punkcie tej muzyki 20 lat temu oszalała cała Polska. Na pomysł, by zestawić głos Kayah z bałkańskimi rytmami wpadł Marek Kościkiewicz.

Pojechaliśmy na spotkanie do Belgradu. Kiedy przesłuchaliśmy dwóch piosenek Kayah Goran powiedział, że wchodzi w tę współpracę.

-zdradził muzyk.

Pamiętam jak zadzwoniono do mnie z mojej wytwórni płytowej i zaproponowano czy chcę to zrobić. No każdy by chciał. Nie wiedziałam czy sprostam zadaniu. Kuliłam się w sobie na myśl, że zawiodę.

-wspomina Kayah.

To był przełomowy moment w jej życiu. Nikt nie mógł zakwestionować jej wielkości. To był moment, w którym otworzyła sobie wszystkie drzwi.

-dodała Edyta Bartosiewicz.

Na płycie pojawił się nie tylko bałkański klimat. Obecny jest także polski folklor. W projekcie wzięli udział Górale.

Wielki powrót

Od nagrania pamiętnej płyty z Goranem, Kayah wydała siedem albumów. Teraz powraca do bałkańskich rytmów singlem „Dawaj w długą” napisanych dla fanów, którzy przychodzą tłumnie na koncerty Kayah i Bregovica.

To miłe widzieć ich razem w pracy, choć Kasia go znacznie przewyższa temperamentem i ona musiała go nieco powstrzymywać na tej scenie, żeby nie zdominować Gorana.

- zaznaczył Sebastian Karpiel-Bułecka.

W pewnym wieku zrozumiałam, że w ogóle nie można być śmiertelnie poważnym ani tego co się robi. To jest po części kreacja, po części zabawa. Teraz z Goranem jesteśmy zupełnie w innym miejscu jako artyści i jako ludzie. Myślę, że dopiero teraz doceniamy to, co zrobiliśmy.

-zdradziła Kayah.

Co o ich współpracy mówi Kayah?

Różnie bywało z tą współpracą, również różnie bywało między nami. Ale zmieniamy się, dojrzewamy się. Jesteśmy teraz z Goranem mega blisko. Dla mnie współpraca z nim jest wielką podróżą, spełnianiem marzeń. Bo ja nie wiem, czy z tym co prezentuję, mogłabym trafić pod strzechy, ale dzięki Goranowi to mi się udało i to trwa dwadzieścia lat, i ja mogę odnawiać tę energię - powiedziała Kayah.

Zobacz też: 

Nie zgadniecie, po kim Agnieszka Woźniak-Starak nosi ubrania

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości