Dzieciństwo upłynęło im pod znakiem tańców ludowych. "To był przywilej"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dzieciństwo na ludową nutę
Dzieciństwo na ludową nutęDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Fascynacja folklorem i taneczna pasja mają ze sobą wiele wspólnego. Przekonały się o tym aktorka Katarzyna Zawadzka i dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska-Piśko, które od najmłodszych lat zasilały szeregi zespołów ludowych. Jak wyglądała ich przygoda z tańcami regionalnymi?

Dzieciństwo pod znakiem kultury ludowej

Obok występów zespołów ludowych trudno jest przejść obojętnie, zwłaszcza jeśli na scenie pojawiają się dzieci. Tańce w ich wykonaniu są niezwykle widowiskowe, a noszone przez nie stroje przykuwają uwagę różnorodnością barw. Najmłodsi członkowie folklorystycznych grup czerpią z takich pokazów wiele radości, a przy okazji szlifują umiejętności, które mogą zaprocentować w życiu dorosłym.

- To absolutnie mi się przydało w szkole teatralnej. Praca z ciałem, praca nad postacią, polegająca na modyfikowaniu tego ciała. Po takim epizodzie tanecznym to jest bardzo pomocne - przyznała Katarzyna Zawadzka, która przez 14 lat dumnie reprezentowała zespół Algi.

Dziecięcy zespół ludowy od kulis

Dzieci zasilające szeregi folklorystycznych zespołów uczą się nie tylko tańców regionalnych, ale także przyśpiewek oraz pieśni ludowych. Kinga Burzyńska-Piśko z sentymentem wspomina chwile spędzone w gronie koleżanek i kolegów z zespołu Rzeczycanie.

- Myśmy tańczyli te wszystkie oberki, kujawiaki, polonezy w ciężkich wełniakach. Mieliśmy choreografa, który był wcześniej tancerzem Mazowsza. To był przywilej - zapewniła dziennikarka Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości