Katarzyna Kubacka-Seweryn: "To jest festiwal skromny, ale jednak złoty"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Już 29 kwietnia w Tarnobrzegu i 1 maja w Sandomierzu rozpoczyna się Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. O tym wyjątkowym wydarzeniu opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN Katarzyna Kubacka-Seweryn, dyrektor festiwalu i Andrzej Seweryn, aktor, reżyser oraz dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie.

Jakich filmów możemy spodziewać się na Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych?

To jest kino niezwykłe i polskie i zagraniczne, ale przede wszystkim promujemy polskich twórców. Pokazujemy filmy, które wydają nam się ciekawe, które w niebanalny sposób mówią o człowieku.

Co niezwykłego oferuje nam "festiwal inny niż wszystkie"

Ten festiwal trwa już kilkanaście lat, to nie jest wymysł ostatnich trzech, pięciu lat. Warto podkreślić, że jest to festiwal inny niż te, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dlatego, ze to jest skromne, to jest spotkanie przyjaciół. Tam nie ma nagród, nie ma walki, nie ma tych napięć medialnych.

Zobacz też: Seweryn rapuje z żoną w DDTVN. Taka miłość się zdarza! >>> 

Kogo możemy spotkać w trakcie festiwalu. Jacy goście odwiedzają Sandomierz?

Tam są stali goście. Tam był Wajda, Majewski, Kutz, Marczewski, Olbrychski, Pszoniak, Więckiewicz. Kasia potrafiła tak przedstawić ten festiwal ludziom kina, widzowi polskiemu, że tam kipi w ciągu tych kilku dni. To nie jest festiwal, który trwa dwa tygodnie. Kasia nie ma wystarczająco na to pieniędzy.

Pokazy filmów i edukacja

Uważam, że to jest festiwal skromny, ale jednak złoty. Mamy koronę sandomierską, mamy wielu wybitnych twórców i przede wszystkim edukację. Bedzie tam około osiemdziesięciu osób na warsztatach.

Zobacz też: Filip Pławiak: "Z Magdą Cielecką bardzo się lubimy" >>> 

16. Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych:

  • Sandomierz 1-4.05.2019
  • Tarnobrzeg 29.04-2.05.2019

Opis festiwalu:

Jak co roku w długi weekend majowy zapraszamy na Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych do Sandomierza. Już po raz 16 spotkamy się w tym tak malowniczo położonym królewskim mieście, by obejrzeć filmy niezwykłe, spotkać się z niezwykłymi ludźmi i prowadzić zwykłe-niezwykłe rozmowy. A wszystko to w ciepłej, wręcz rodzinnej atmosferze – bez agresji, nerw i spinki, rozkoszując się wzajemnie swoją obecnością, tym, że możemy się wymienić myślami i słowami „nic na tym nie tracąc”, pięknymi okolicznościami przyrody i elementem baśniowym… 

Zobacz też: Wojciech Pszoniak w Dzień Dobry TVN. To już 50 lat na scenie! >>> 

Autor: Filip Yak