Gwiazdy

Katarzyna Glinka zmaga się z zimowym przesileniem: "Po prostu nie daję rady"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka przyznała, że miewa gorsze dni, podczas których każda aktywność wydaje się nie lada wyzwaniem. Wszystko to za sprawą zimowego przesilenia, które wiąże się w nie tylko ze zmęczeniem, ale także z zauważalnym spadkiem nastroju. Jak na tę informację zareagowali fani aktorki? Jakie mają sposoby na poprawę psychicznej formy?

Katarzyna Glinka o zimowym przesileniu

Mianem zimowego przesilenia określa się początek astronomicznej zimy, przypadający w drugiej połowie grudnia. W tym szczególnym czasie wiele osób boryka się z uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak ospałość, znudzenie, osłabienie czy brak motywacji do działania. Pochmurna aura i panująca przez większą część doby ciemność sprawiają, że nawet najbardziej energiczne osoby mogą narzekać w tym okresie na wyraźne pogorszenie kondycji. Z tym problemem zmierzyła się także Katarzyna Glinka.

- Poddaję się. Próbuję odpowiedzialnie i po dorosłemu "ogarniać życie", ale przychodzą czasem takie dni, kiedy nie ogarniam. To właśnie dzisiaj. Po prostu nie daję rady… Nawet charakteryzacja nie pomogła w ukryciu nastroju - napisała aktorka na swoim instagramowym profilu.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Zobacz wideo: Katarzyna Glinka - niepoprawna optymistka

Katarzyna Glinka - niepoprawna optymistka
Katarzyna Glinka - niepoprawna optymistka Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak poradzić sobie z przesileniem zimowym?

W szczerym poście aktorka zwróciła się do swoich fanów, prosząc o wskazówki dotyczące sprawdzonych sposobów na walkę z objawami przemęczenia oraz dokuczliwym spadkiem nastroju. Okazało się, że w gronie jej obserwatorów nie brakuje osób, które także borykają się ze skutkami zimowego przesilenia.

"Już od jakiegoś czasu daję sobie do prawo, by czuć zmęczenie i niemoc. Wiem, że to mija. Jutro będzie nowy dzień", "Proponuję zaprzyjaźnić się z niemocą", "Warto jest poddać się tej niemocy i ją po prostu zaakceptować. Dopuścić do siebie emocje", "Reset. Dla każdego to coś innego. Ja zawsze robię coś, czego jeszcze nigdy nie robiłem", "Trzeba wierzyć w siebie" - czytamy w komentarzach.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Olszanka/East News

Pozostałe wiadomości