Gwiazdy

Katarzyna Glinka zachęca do badań profilaktycznych: "Dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Dzien Dobry TVNWojciech Olszanka/East News

Badania profilaktyczne pozwalają wykryć niepokojące zmiany na bardzo wczesnym etapie, tym samym szanse na pełne wyleczenie i powrót do zdrowia są bardzo duże. Niestety wiele osób rezygnuje z profilaktyki i trafia do lekarza zbyt późno. Aktorka Katarzyna Glinka postanowiła zaapelować do swoich fanów, aby o siebie zadbali i regularnie się badali.

Katarzyna Glinka zachęca do badań profilaktycznych

Katarzyna Glinka jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Gwiazda jest też aktywa w mediach społecznościowych. Na swoim instagramowym profilu publikuje nie tylko prywatne zdjęcia, ale stara się także poruszać ważne społeczne tematy. Tym razem postanowiła poruszyć kwestię profilaktyki.

- Kobiety, Babeczki, Dziewuchy !!!! Ale i Panowie - Wasze zdrowie też jest ważne. Raz w roku robię przegląd mojego stanu zdrowia. To jak wyglądamy - pewnie dla większości z nas ma znaczenie. Ale najważniejsze jest to, żeby mieć pewność, że jesteśmy zdrowi, a o to już aż tak często nie dbamy - napisała.

Katarzyna Glinka wyznała, że w jej rodzinie są osoby, które mają poważne problemy ze zdrowiem, dlatego ona sama nie zaniedbuje profilaktyki i stara się regularnie wykonywać badania. Jak wyjaśniała, zdecydowała się poruszyć ten temat, bo czasem słyszy od koleżanek, że "cytologię robiły 5 lat temu, o USG narządów rodnych nie wspominając".

- Kochani, nie ma tematów tabu! Jeśli jesteś dla siebie ważna/ważny znajdź czas i na to. Ps. To nie jest reklama żadnej kliniki medycznej. Piszę o tym tak po prostu, żeby Wam o tym przypomnieć. Badajcie się, dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć - podkreśliła.

Z wpisem aktorki zgodziło się wielu internautów. W komentarzach pisali, że takie apele są niezwykle ważne i potrzebne. To właśnie dzięki nim część osób postanawia w końcu odwiedzić lekarza i wykonać badania.

Katarzyna Glinka - kariera

Katarzyna Glinka jest aktorką filmową i teatralną. Ukończyła wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

W 2010 roku rywalizowała z Julią Kamińską w finale programu "Taniec z gwiazdami" w TVN. Jej partnerem był Stefano Terrazzino.

Prywatnie związana jest Jarosławem Bienieckim. Wspólnie wychowują dwóch synów. Filip urodził się w 2012 roku, natomiast Leo przyszedł na świat w 2020 roku.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kasia Glinka buduje i urządza wymarzony dom

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości