Katarzyna Glinka wykryła w piersi guzek. "Jest duży, ma prawie centymetr"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka poruszyła w sieci temat profilaktyki raka piersi. Na jej instagramowym profilu pojawił się poruszający wpis. Uznana aktorka wykryła u siebie sporych rozmiarów guzek i postanowiła podzielić się tym z innymi kobietami. Wszystko po to, by zachęcić je do regularnych badań.

Katarzyna Glinka wykryła w piersi guzek

Katarzyna Glinka opublikowała w mediach społecznościowych niepokojący, a jednocześnie bardzo pouczający wpis. Przyznała w nim, że ma za sobą trudny czas, związany z obawami o zdrowie. Gwiazda dołączyła do postu fotografię z plaży, na której zaprezentowała się w stroju kąpielowym. Chciała w ten sposób przykuć uwagę jak największej liczby osób.

- Kilka dni temu wykryłam u siebie guzka w piersi. Do czasu diagnozy umierałam z przerażenia. Guzek jest duży, ma prawie centymetr. Na szczęście nie jest groźny. Jednak wyrzuty sumienia, że ostatnie badanie kontrolne robiłam ponad rok temu, dosłownie mnie przygniatały. Bo moje szanse na wyleczenie, gdyby guz okazał się złośliwy, byłyby niewielkie - napisała aktorka pod wakacyjnym kadrem.

Jak dbać o piersi?

Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersiDzień Dobry TVN
wideo 2/3

W dalszej części instagramowego wpisu artystka zwróciła się do swoich obserwatorek z ważnym apelem. - Dziewczyny, badajcie się. Niech ten mój przykład da Wam impuls do tego, żeby nie czekać - spuentowała Katarzyna Glinka.

Katarzyna Glinka poruszyła w sieci temat badania piersi

Rozległy wpis Katarzyny Glinki wywołał prawdziwą lawinę komentarzy. Internautki podzieliły się w nich swoimi doświadczeniami. Podziękowały też aktorce za zwrócenie uwagi na ważny temat.

- "Badajmy się. Przeżyłam to samo w różowym październiku, wszystko przewartościowałam. Nic ważniejszego nie ma, niż nasze zdrowie", "Masz duże zasięgi więc cudownie, że o tym piszesz. Dopóki żyjemy, mamy wpływ", "Ważny temat. Czy tylko mnie się wydaje, że ostatnio liczba przypadków nowotworów rośnie lawinowo?", "Życzę dużo zdrowia! Badania profilaktyczne ratują życie", "Ja od 6 lat choruję na nowotwór złośliwy, ale w porę zdiagnozowany (...). Trzeba się badać koniecznie" - pisały użytkowniczki Instagrama.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Olszanka/East News

Pozostałe wiadomości