Gwiazdy

Kasia Smutniak choruje na bielactwo. Mówiąc publicznie o chorobie zachęca do samoakceptacji

Gwiazdy


Kasia Smutniak to jedna z największych polskich gwiazd. Aktorka jest znana i doceniana także poza granicami naszego kraju, przede wszystkim we Włoszech, gdzie mieszka na stałe. Jej kariera budzi słuszny podziw, jednak gwiazda przez wiele lat zmagała się z chorobą, którą ukrywała przed światem. Jak sama pisze musiała dojrzeć do tego, by zaakceptować bielactwo i jego symptomy widoczne na skórze. Teraz jest gotowa, by pokazywać również swoje niedoskonałości!

Kasia Smutniak to znana polska modelka i aktorka, która o wielu lat mieszka i pracuje we Włoszech. Gwiazda, która nazywana jest "młodszą siostrą Moniki Bellucci", odnosi kolejne sukcesy zawodowe, a jej uroda sprawia, że aktorka wydaje się chodząca doskonałością.

Kasia Smutniak pisze o bielactwie na Instagramie

Jednak jej niedawny wpis na Instagramie, którym głęboko poruszyła internautów, pokazuje, że nawet piękne i utalentowane gwiazdy miewają problemy, z którymi się zmagają. I niekiedy potrzebują czasu, by nauczyć się akceptować to, co dał im los.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Crescere è anche imparare ad accettare tutto quello che la vita ci porta. Cose belle, cose che ci vengono facili ma che non dovremmo dare mai per scontate... Ma sopratutto momenti difficili, che ci mettono alla prova, per non perdere il senso dei momenti felici. Insomma tutto. Io, crescendo, ho imparato anche un'altra cosa, accettare non è sufficiente. Bisogna amare i propri difetti! Per gli ultimi 6 anni ho imparato ad accettare e amarmi per quello che sono. È stato un percorso, mica subito....... E solo oggi mi sento di condividere questo pensiero con voi. Qualche tempo fa ho letto una frase che mi è rimasta impressa "FATTI AMARE PER I TUOI DIFETTI CHE I PREGI LI SANNO AMARE TUTTI" e ho deciso di farla mia ?. #vitiligodoitbetter #vitiligoisthenewblack #whatdoyousaytovitiligo?NotToday To grow mean to accept all what life brings us. Beautiful things, things that come easy, and never should be taken for granted...But above all, difficult moments that put us to the test, in order not to loose the sense of those happy moments. Basically everything. As I grew older I learned that acceptance is not enough. We must love our flaws. For the last 6 years I learned to accept and love myself for who I am. Yep, it has been a journey, it wasn't an immediate change... And only now I feel ready to share this thought with you. Some time ago I read this quote "Let yourself be loved for your flaws that quality is loved by everyone."and I decided to make it mine?

Post udostępniony przez KasiaSmutniak (@lasmutniak)

Kasia Smutniak przez długi czas nie była gotowa, by przyznać się do tego, że choruje na bielactwo - przewlekłą chorobę skóry polegającą na jej depigmentacji, której następstwem są odbarwione plamy. Zrobiła to dopiero teraz.

Akceptacja i miłość

Prócz wymownych zdjęć Smutniak zamieściła też w sieci poruszający wpis, w którym wyznała, jak żyje z chorobą.

Dorastając nauczyłam się, że akceptacja nie wystarcza. Musimy pokochać swoje niedoskonałości. Przez ostatnie 6 lat uczyłam się akceptować i kochać siebie za to, jaka jestem. To była długa podróż, a nie natychmiastowa przemiana. Dopiero teraz czuję się gotowa, by podzielić się tym z wami.

- napisała.

Przez długie lata jej obecności w mediach mało kto wiedział, że Smutniak zmaga się z chorobą. Aktorka skrzętnie ukrywała jej wszelkie oznaki.

Dzisiaj aktorka jest gotowa nie tylko opowiedzieć o swojej chorobie, ale także z uśmiechem na ustach pokazać światu swoje niedoskonałości.

Jakiś czas temu przeczytałam cytat: Pozwól się kochać za swoje wady, tę zaletę kochają wszyscy. Postanowiłam uczynić go moim własnym.

- wyznała.

Jej wpis na pewno dodaje otuchy wszystkim osobom, które mają problem z zaakceptowaniem siebie, ze wszystkimi swoimi wadami i problemami. A Kasi przyniósł wiele słów uznania, podziwu i wsparcia. Bielactwo z pewnością nie odbiera jej nic z jej urody i talentów, a szczerość wyznania budzi ogromną sympatię!

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości