Gwiazdy

Kasia Lins wydała nową płytę. „Tam są wszystkie moje lęki, obsesje”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Na ten moment czekało wielu fanów. W piątek 29 maja odbyła się premiera najnowszego krążka Kasi Lins zatytułowanego "Moja wina". Z jedną z nowych piosenek wokalistka pojawiła się w Dzień Dobry TVN. Przed występem porozmawiała z Gabi Drzewiecką, której opowiedziała o pracy nad swoim najnowszym muzycznym dzieckiem.

Kasia Lins i jej płyta „Moja wina”

Na nową płytę Kasi Lins miłośnicy jej talentu musieli czekać 2 lata. Po „Take My Tears” i „Wiersz Ostatni” przyszedł czas na krążek „Moja wina”. Płyta miała premierę w piątek 29 maja.

Już sam tytuł może budzić skojarzenia ze sferą sacrum i rzeczywiście - artystka wykorzystuje mszalny charakter muzyki, który zestawia ze świeckim wymiarem treści. Piosenkarka jest autorką tekstów i współautorką ich warstwy dźwiękowej, razem z Karolem Łakomcem.

„Moja wina” to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach

- czytamy w opisie płyty.

Na krążku znajduje się 12 utworów, w tym „Rób tak dalej”, z którym Kasia pojawiła się w Dzień Dobry TVN w marcu.

Przypominamy tamten występ artystki:

Jak wyglądała praca nad płytą Kasi Lins?

O pracy nad swoją ostatnią płytą Kasia Lins opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Piosenkarka zdradziła Gabi Drzewieckiej, że krążek „Moja wina” powstał w rok, a przygotowania do jego wydania trwały do ostatniej chwili przed piątkową premierą.

Ta płyta jest taką intensyfikacją tego wszystkiego, co się wtedy wydarzyło

- oznajmiła artystka.

To rzeczywiście jest jakaś taka synteza sztuk, nazwijmy to, wszystkich, które mnie jakoś tam podniecają i coś we mnie robią. (…) Tam są wszystkie moje lęki, obsesje, epifania

- opowiadała dalej o swoim wydawnictwie, które całościowo tworzy pewnego rodzaju spektakl.

Zobacz, jak Kasia Lins zaprezentowała w sobotę 30 maja utwór „Moja wina” pochodzący z jej nowego albumu:

Współpraca z Karolem Łakomcem

Tworząc płytę „Moja wina”, Kasia Lins kolejny raz pracowała z Karolem Łakomcem. Jest on nie tylko współkompozytorem piosenki, lecz także członkiem zespołu piosenkarki oraz operatorem i reżyserem. Oboje więc stanowią niemal samowystarczalny duet.

Oczywiście wynika z tego, że uwielbiamy to robić – przede wszystkim robimy to dlatego. Mamy czasem jakieś lęki związane z tym, żebyśmy mieli komuś być może oddać jakąś część tej pracy – czy to właśnie muzycznej, czy tej wizualnej

- zdradziła wokalistka.

Nie oznacza to jednak, że całkowicie zamykają się na współpracę z innymi osobami

Kim jest Kasia Lins?

Kasia Lins jest wokalistką, pianistką oraz autorką tekstów i muzyki. Szerokiej publiczności dała się poznać m.in. dzięki udziałowi w polskiej wersji programu „X Factor” w 2013 roku. Wtedy też ukazała się jej debiutancki album „Take My Tears”.

Artystka występowała na różnych polskich festiwalach muzycznych, w tym na Open’erze. Otrzymała 2 nominacje do Fryderyków, prestiżowych nagród polskiej branży muzycznej.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości