Gwiazdy

Kasia Kurzawska wraca z pierwszym solowym utworem. Jak zareagował na to Tomasz Organek?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Zespół Sofa

Kasia Kurzawska po latach nieobecności na scenie zaprezentowała kawałek "Moja Droga". Solowy debiut stanowi zapowiedź jej nowej muzycznej ścieżki. Do tej informacji odniósł się Organek, który współtworzył z wokalistką zespół "SOFA". Czy kibicuje koleżance po fachu?

Kasia Kurzawska wraca na scenę

Kasia Kurzawska była związana z zespołem "SOFA", który powstał z inicjatywy czterech muzyków: Adama Staszewskiego, Michała Bryndala, Tomasza Organka i Bartosza Staszkiewicza. W 2006 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Many Stylez", na której artystka nie tylko śpiewała, ale też współtworzyła teksty i muzykę. Po wydaniu albumu o grupie zrobiło się głośno i zaczęła zdobywać liczne nagrody. W 2014 roku "SOFA" jednak zawiesiła działalność.

Głos Kurzawskiej został dostrzeżony przez innych artystów, m.in. zespół "Kobranocka" czy kompozytora Andrzeja Smolika, z którym nagrała znany singiel "Cye" i wiele innych. Potem wokalistka zniknęła ze sceny.

- Był to czas moich zmagań i wewnętrznej walki o odzyskanie równowagi. Najpierw strata, następnie załamanie, a na końcu akceptacja – opowiada Kasia Kurzawska na swoim kanale na YouTube.

Kasia Kurzawska - "Moja Droga"

Po latach nieobecności piosenkarka powraca silniejsza. Właśnie ukazał się jej pierwszy solowy utwór "Moja Droga". Co ciekawe, tekst do niego napisała spontanicznie w 2017 roku podczas spaceru z psem, na terenie warszawskiego AWF-u.

Nowe brzmienie, jak wyjaśnia artystka, to ukłon w kierunku kobiet.

- Do klipu zaprosiłam kobiety, ponieważ uważam, że my kobiety mamy w sobie niezwykłą siłę. Zależało mi na pokazaniu wachlarza emocji. Dziewczyny spisały się doskonale, za co im z całego serca dziękuję – podkreśla wokalistka.

- Każdego dnia pragnę pamiętać o tym, aby nie dać się zgasić nikomu oraz niczemu oraz być wdzięczną za moją drogę – dodaje Kasia.

"Moja droga" - solowy debiut Kasi Kurzawskiej. Zobacz teledysk:

Tomasz Organek o Kasi Kurzawskiej

Obok powrotu Kasi Kurzajewskiej nie przeszedł obojętnie Tomasz Organek. Gdy tylko usłyszał tę wiadomość, postanowił podzielić się nią w mediach społecznościowych.

- Taka oto niespodziewana sytuacja. Otóż Kasia Kurzawska, z którą przed laty współtworzyliśmy zespół SOFA, po latach ciszy wraca do nas ze swoją debiutancką płytą, sygnowaną swoim nazwiskiem. Niezmiernie się z tego cieszymy, bo zawsze trzymaliśmy za nią kciuki, jak zresztą i za każdego z pozostałych Sofowiczów – napisał artysta na Facebooku.

- Leć w szeroki świat, moja droga... – dodał.

Proszę Państwa, taka oto niespodziewana sytuacja. Otóż, Kasia Kurzawska, z z którą przed laty współtworzyliśmy zespół...

Opublikowany przez Organek Czwartek, 18 lutego 2021

Zobacz też:

Zobacz wideo: Jak oceniacie zespół Sofa?

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości