Gwiazdy

Karolina Wajda wyremontowała dom ojca po wyprowadzce macochy. "Wszędzie piętrzyły się góry śmieci"

Gwiazdy

Karolina Wajda

Karolina Wajda opowiedziała o tym, w jakim stanie zastała dom, który przepisał jej ojciec. Kobieta poświęciła dwa lata na jego wyremontowanie. Wcześniej w willi mieszkała czwarta żona reżysera.

Karolina Wajda jest owocem miłości Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy. Kobieta odziedziczyła po swoim ojcu willę na warszawskim Żoliborzu. Po wyprowadzce macochy zastała posiadłość w opłakanym stanie. Postanowiła ją wyremontować.

Testament Andrzeja Wajdy

Testament Andrzeja Wajdy od lat jest tematem zainteresowania kolorowej prasy. Składają się na niego nie tylko nieruchomości w Warszawie i Krakowie, ale też prawa do filmów reżysera i przyszłe tantiemy. Początkowo spadek miał trafić do fundacji wspierającej młode talenty, jednak finalnie majątek trafił do czwartej żony Wajdy, Krystyny Zachwatowicz. Aby ustalić spójną wersję córka reżysera zwróciła się do sądu.

- Nie jestem w żadnym sporze sądowym z żoną mojego taty. Ostatni wyrok w sprawie testamentu zapadł ponad dwa lata temu i ja go zaakceptowałam. Teraz skupiam się na tym, by dbać o to, co zostawił mi tata - mówiła w wywiadzie dla serwisu "Pomponik".

Karolina Wajda wyremontowała dom ojca

Karolina Wajda otrzymała od ojca dwie posiadłości - dworek w Głuchach pod Warszawą i willę na Żoliborzu, zamieszkałą do niedawna przez macochę. Po jej wyprowadzce okazało się, że dom został "ogołocony z niemal wszystkich mebli i pamiątek".

- Wszędzie piętrzyły się góry śmieci. Wyrwano okap w kuchni, deski sedesowe, wymontowano nawet akcesoria ze zlewu, pozrywano tapety, żyrandole, wieszaki. Do dziś nie mam pojęcia dlaczego i po co - wspominała.

Zachwatowicz poinformowała pasierbicę, że pamiątki mają znaleźć się w czytelni imienia Andrzeja Wajdy. Ta jak do tej pory nie powstała i niewiele wiadomo na jej temat. Kolejnym zaskoczeniem była tablica pamiątkowa, jaka pojawiła się przed żoliborską posiadłością.

- Bardzo mnie to zaskoczyło, bo byłam umówiona na umieszczenie niewielkiej tablicy nawiązującej stylem do innych w tej dzielnicy i informującej przede wszystkim o tym, że tata był reżyserem, laureatem Oscara, a nie z kim tu mieszkał. Zrobiono to bez konsultacji ze mną, a o odsłonięciu dowiedziałam się przypadkiem - tłumaczyła.

Córka Andrzeja Wajdy wzięła sprawę w swoje ręce i wyremontowała dom przy pomocy architekta i konserwatora zabytków. Kosztowna renowacja nieruchomości trwała dwa lata. Obecnie willa jest wynajmowana przez zaufane osoby.

Zobacz wideo: Bez niego polskie kino nie byłoby takie jak dziś. Znani wspominają Andrzeja Wajdę

Zobacz też:

"Hotel Paradise". Nathalia przeżyła poważny wypadek: "Miałam zmiażdżone całe biodra"

Policja trafiła na trop bentley'a skradzionego znanej aktorce. Części auta były w "dziupli" na Wilanowie

Mark Wahlberg nie ma już sześciopaku. Aktor musiał przytyć dla nowej roli

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości