Gwiazdy

Kamila Kamińska poruszyła temat roli mężczyzny w karmieniu piersią. "Synergia rodzinna. Zdecydowanie"

Gwiazdy

Kamila Kamińska

Kamila Kamińska podzieliła się spostrzeżeniami na temat karmienia piersią. Aktorka podkreśliła ważną rolę ojca w tym procesie. Według niej to moment rodzinnej synergii i spokoju. Swoje przemyślenia zilustrowała piękną fotografią.

Kamila Kamińska o karmieniu piersią

Choć pierwszy sierpnia kojarzy nam się przede wszystkim z rocznicą wybuch Powstania Warszawskiego i niezwykłym momentem uczczenia godziny "W", to również tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Karmienia Piersią. Rozpoczyna on także tydzień pod tym samym hasłem.

- Jeszcze rok temu nie miałam pojęcia o takim święcie jak Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Pierwszy sierpnia to przecież czas wspomnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wzrusza mnie nieustannie minuta ciszy w godzinie "W". Inne dni sierpnia też mają swoje "czasy". Od tego roku jak widać nowe - napisała Kamińska pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie.

O karmieniu piersią w ostatnim czasie bardzo dużo się mówi. To ważny temat, który jest coraz chętniej i śmielej poruszany przez kobiety.

- W myśl zasady - widzimy wokół to, co jest żywe w naszym życiu - karmienie stało się tak naturalnym i ważnym tematem, jak dla dorosłych codzienne picie dużej ilości wody (tak, wiem, niektórzy uważają, że to przede wszystkim domena zwierząt) - kontynuowała aktorka.

Rola ojca w karmieniu piersią

Aktorka postanowiła pójść o krok dalej. Napisała, że bardzo ważna jest także obecność mężczyzny. To moment na wyciszenie i rodzinną synergię, którą praktykuje ze swoim partnerem, Michałem Meyerem.

- Karmimy się już 2 i pół miesiąca. I tak, rzeczywiście - wzajemnie, rodzinnie. Nie kłamali ci, co mówili, że karmienie piersią pogłębia bliskość i więź między matką i dzieckiem. A czy ktoś wspominał o ojcu? Synergia rodzinna. Zdecydowanie. Uwielbiam moment, kiedy każdy się uspokaja przy tym magicznym "haps haps" zassaniu i potem cóż... spaniu - podsumowała Kamińska.

Post polubiły m.in. Anna Karczmarczyk oraz Agnieszka Kaczorowska-Pela, które niedawno także powitały na świecie swoje pociechy.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kamila Kamińska i Michał Meyer zostaną rodzicami

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości