Gwiazdy

Kamila Kamińska miała swoją dulę. "Przygotowuje głowę do porodu"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Karolina Kalatzi
Kamila Kamińska o duli

Kamila Kamińska opowiedziała o swojej duli, czyli kobiecie, która wspierała ją w trakcie ciąży. W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Karoliną Kalatzi, aktorka opowiedziała w jaki sposób dowiedziała się o funkcjonowaniu takiej pomocy i kto był jej dulą.

Kamila Kamińska miała swoją dulę

Kamila Kamińska miała swoją dulę w trakcie ciąży. O istnieniu takiej instytucji dowiedziała się przypadkiem, kiedy postanowiła zwierzyć się swojej koleżance, że spodziewa się dziecka.

- Ja dowiedziałam się o istnieniu duli, od mojej duli, że istnieje coś takiego jak dula. Historia jest dosyć zabawna, bo moją dulą jest moja koleżanka Marta, do której po prostu przyszłam i powiedziałam, "jestem w ciąży, spodziewamy się dziecka" i taka byłam uradowana. Ja miałam bardzo dużo różnych pytań i ona opowiadała o tej funkcji duli, o swoich porodach, o dzieciach i ja mówię: "bądź moją dulą" - wyznała Kamila Kamińska.

Koleżanka aktorki natychmiast się zgodziła. Jak wspomina Kamińska, dula jest zawodem, ale bardziej doświadczone znajome czy kobiety z bliskiego otoczenia, także mogą zostać naszymi dulami.

Czym zajmuje się dula?

Kamila Kamińska zdradziła, że dula pomaga uświadomić pewne kwestie. Dzięki jej wsparciu przestała się bać bólu, czy tego, co może się wydarzyć w trakcie porodu.

- Prowadzi przede wszystkim ciebie tak mentalnie, przygotowuje głowę do porodu. To, co mi ważnego powiedziała, to, że kiedy zaczyna się akcja i cię boli to ból jest po to, żeby twoje dziecko wyszło, żeby ono się urodziło. Ja to zawsze tak sobie mówiłam, żeby się obudziło - zdradziła aktorka

Ważne są wiedza i doświadczenie duli. Opowieści o tym, jak ciąża i poród wyglądały u niej, mogą uspokoić przyszłą mamę i wesprzeć ją. Może też nauczyć słuchania swoich potrzeb i swojego ciała.

- U mnie było tak, że ja czułam, że chce żeby u mnie był partner i zresztą on też chciał. Dowiadujesz się tego, kiedy ze sobą pracujesz. Nie tylko ćwiczenia, nie tylko słuchanie koleżanek i rozmowy, ale takie prowadzenie indywidualne - podsumowała Kamila Kamińska.

W trakcie akcji porodowej aktorka była ze swoją dulą na łączach.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości