Gwiazdy

Ekskluzywny Menel o życiu na wsi. "Nie sądziłem, że będzie to miejsce, do którego będę chciał wrócić"

Gwiazdy

Kamil Pawelski znany jako Ekskluzywny Menel już jakiś czas temu marzył, aby z żoną i dziećmi przeprowadzić się do domu na wsi. Jak postanowił, tak zrobił. W lutym tego roku bloger zamieszkał z rodziną w nietypowym domku w otoczeniu natury.

Życie w minimalistycznym domu

Dom, w którym obecnie przebywa Kamil i jego rodzina, jest miejscem tymczasowym. Jak przyznał bloger, pomieszkuje tu z rodziną, odpoczywa i uczy się "nicnierobienia". Skąd pomysł na dom na wsi? Kamil zdradził nam, że Sojczynek to wieś, z którą łączy go sentyment, miejscowość, która przywołuje wspominania z dzieciństwa.

Sojczynek to jest mała wieś, w której jest może siedem domów. Miejscowość znajduje się w linii Biebrzańskiego Parku Narodowego i tutaj urodził się mój tata, przez całe życie mieszała moja babcia, ja spędzałem całe swoje dzieciństwo. Przez długi czas nie sądziłem, że będzie to miejsce, do którego będę chciał wrócić

– powiedział Kamil.

Ucieczka od pracy w korpo

Kilka lat temu Kamil głośno mówił o tym, że praca w korporacjach i kariera doprowadziły go do na skraj wyczerpania, a nawet powodowały myśli samobójcze. Jak z perspektywy czasu patrzy na to bloger? Kamil przyznał, że była to bardzo dobra lekcja życia, która uformowała go takim, jakim jest i nadal popycha go do tego, aby się doskonalić i być coraz lepszym człowiekiem, mężem, ojcem i przyjacielem.

Baliśmy się tej zmiany, bo człowiek nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak duża jest to zmiana wyprowadzić się z Warszawy do tak małej miejscowości

–powiedział.

Obecnie zarówno Kamil, jak i jego żona mają wolne zawody, dzięki którym mogą pracować zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Taki tryb życia umożliwił im spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy i rozpoczęcie życia w nowym miejscu, z dala od zgiełku miasta. Po przeprowadzce na wieś rodzina ma więcej czasu dla siebie, może spowolnić i zająć się pasjami. A tych ostatnich nie brakuje.

Kamil rok temu razem z bratem ukończył kurs pszczelarza. Już w poprzednim sezonie bloger stawiał pierwsze kroki, a domownikom zapewnił miód z własnej pasieki. W tym sezonie również będzie dbał o swoje ule.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości