Gwiazdy

Kamil Nożyński. Z blokowiska do głównej roli w popularnym serialu

Gwiazdy

Kamil Nożyński zadebiutował w serialu "Ślepnąc od świateł". Jak zmieniło się jego życie od tego momentu? Czy radzi sobie z popularnością? Z aktorem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

Kamil Nożyński to 35-letni aktor, który zadebiutował w serialu w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego - "Ślepnąc od świateł". W produkcji wciela się w postać Kuby - znanego warszawskiego dilera kokainy, u którego zaopatrują się politycy, celebryci i inni zamożni ludzie. Po pojawieniu się w serialu Kamil zdobył rzeszę fanów, a jego życie przewróciło się o 180 st. Mimo zdobytej popularności, Kamil stara się mocno stąpać o ziemi:

Trzeba do tego przywyknąć, ale należy też siebie trzymać przy ziemi, żeby nie odlecieć za wysoko.

- powiedział reporterce Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Telekamery 2019 rozdane. Kto wyszedł z gali z nagrodą?

Kamil Nożyński jako Saful

Zanim jednak Kamil pojawił się we wspomnianym serialu znany był głównie w branży muzycznej jako Saful. Pod takim pseudonimem Kamil Nożyński występuje w grupie raperskiej Dixon37. W 2008 roku zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany "Lot na całe życie". Produkcja była na 45. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS. W 2013 roku do sprzedaży trafiła druga płyta grupy - "O.Z.N.Z. (Od zawsze na zawsze)", która dotarła do 8. miejsca zestawienia - OLiS. Trzy lata później, w 2016 roku Dixon37 wypuścił trzeci album - tym razem nosił tytuł "Krew za krew". Wszystkie trzy krążki zdobyły w Polsce status złotej płyty.

Kamil Nożyński w serialu "Ślepnąc od świateł"

Kamil Nożyński w serialu "Ślepnąc od świateł" wciela się w postać popularnego dilera narkotyków, który zmęczony swoim życiem, chce od niego uciec. Ma mu w tym pomóc wylot do Argentyny. Kiedy szykuje się do podróży, z więzienia wychodzi Dario - gangster starej daty. Losy obu mężczyzn przecinają się, co prowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami.

Poza Kamilem Nożyńskim w obsadzie serialu znaleźli się: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura i Janusz Chabior, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki oraz Krzysztof Skonieczny.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości