Gwiazdy

Wiceprezydent USA na okładce Vogue'a. Jej stylizacja wzbudziła wielkie kontrowersje

Gwiazdy

Kamala Harris już zapisała się na kartach historii USA, mimo że jeszcze nie zaczęła pełnić swojego urzędu. Wszystko dlatego, że będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i osobą pochodzenia azjatyckiego na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Docenił to magazyn "Vogue" i umieścił ją na swojej okładce. Stylizacja polityk jednak oburzyła Amerykanów.

Kamala Harris na okładce "Vogue'a"

Kamala Harris była zaskoczona, gdy ogłoszono wyniki wyborów w USA. Nie mogła uwierzyć w to, że udało jej się zająć jedno z najważniejszych stanowisk w rządzie.

- Mogę być pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta, ale nie będą ostatnia . Każda mała dziewczynka oglądająca dzisiejszy wieczór widzi, że to kraj możliwości - mówiła wówczas w Wilmington podczas swojego przemówienia.

Od tamtej pory stała się prawdziwym symbolem siły kobiet, co postanowił podkreślić magazyn "Vogue". Amerykańska edycja biblii mody umieściła Harris na swojej lutowej okładce, która występuje w dwóch wersjach wykonanych przez 26-letniego fotografa, Tylera Mitchella. Na pierwszej z nich polityk pokazana jest od pasa w górę i pozuje w błękitnym garniturze od Michaela Korsa, klasycznym t-shirtcie i delikatnej biżuterii. Druga z kolei prezentuje całą sylwetkę wiceprezydent USA, co wzbudziło wielkie kontrowersje. Kamala bowiem wystąpiła w brązowym komplecie od Donalda Deala, do którego założyła... trampki Converse!

Wielu internautów twierdzi, że na drugim zdjęciu nie została godnie przedstawiona, jako kobieta, która 20 stycznia obejmie jeden z najważniejszych urzędów w Stanach Zjednoczonych. Piszą m. in. "Kocham ją, ale ta okładka to duże rozczarowanie", " Samo zdjęcie nie jest straszne. Jest po prostu daleko, daleko poniżej standardów Vogue’a. Zrobili je bez zastanowienia. Jakby zadanie domowe odrobiono tego poranka. Brak szacunku " czy "Proszę przeróbcie tę okładkę! Umieśćcie ją na królewskim tle, bo ona tam pasuje. Ta stara zasłona wygląda jak z biura CEO i jest dla niej obraźliwa". Później wyjaśniono jednak, że obie stylizacje zostały wybrane i uzgodnione zarówno z Kamalą Harris, jak i zespołem, który przygotował okładkę.

Pierwsza kobieta wiceprezydentem USA

Mimo nie najlepszego odbioru drugiej okładki, wywiad, którego udzieliła Kamala cieszy się dużym zainteresowaniem i przychylnością Amerykanów. Wiceprezydent USA opowiedziała w nim bowiem m.in. o planach nowego rządu na najbliższy czas.

- Myślimy o pierwszych 100 dniach w kategoriach tego, co musimy zrobić, aby wesprzeć burmistrzów i gubernatorów oraz lokalnych urzędników w ich dystrybucji i publicznych systemach opieki zdrowotnej. Opanowanie pandemii będzie kluczowe w ponownym otwarciu naszej gospodarki - wyznała.

Wyraziła także swoje obawy w związku z tym, że wielu Amerykanów pracuje na dwa, bądź trzy etaty. Według niej nie powinno tak być, a ludzie powinni zarabiać wystarczającą ilość pieniędzy w jednej pracy.

- Udzieliła takiego bardzo szczerego, prawdziwego, naturalnego wywiadu. Ona tam się nie sili na jakieś plany i stąd też te trampki - dodała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości