Gwiazdy

Kalendarz "Dżentelmeni" wraca po 5 latach. Pojawi się w nim wiele nowych twarzy. "Udział w akcji to taka nobilitacja"

Gwiazdy

Aktualizacja:

To już 11. edycja kalendarza "Dżentelmeni", którego dobrym duchem i opiekunem jest Olivier Janiak. Po pięciu latach przerwy kilkunastu znanych i lubianych mężczyzn skrzyknęło się, by ponownie pomóc potrzebującym. O tegorocznej akcji opowiedzieli nam nieco więcej Przemysław Kossakowski, Cezary Pazura oraz Olivier Janiak.

11. edycja kalendarza "Dżentelmeni"

Kalendarz "Dżentelmeni" wraca po 5 latach, by pomagać potrzebującym. W 11. edycji projektu zobaczymy aż 16 męskich bohaterów. W sesjach autorstwa Marty Wojtal udział wzięli: Maciej Zakościelny, Maciej Musiał, Paweł Małaszyński, Tomasz Kot, Sebastian Karpiel Bułecka, Jankes, Marcin Prokop, a także debiutujące twarze. Po raz pierwszy na łamach kalendarza pojawiają się: Cezary Pazura, Przemek Kossakowski, Andrzej Bargiel, Mateusz Gessler, Jan Błachowicz, Maciej Musiałowski, Bartosz Zmarzlik, Piotr Stramowski i Mikołaj Roznerski.

Zgodziłem się bez wahania. Myślę, że wszyscy zgodzimy się co do tego, że warto wykorzystywać swoją popularność i twarz do dobrych celów. Ja staram się to robić w obrębie swojej osobowości. Olivier potrafi połączyć robienie dobra z niesamowitym rozmachem

- powiedział Przemek Kossakowski, natomiast Cezary Pazura dodał:

To jest taka nobilitacja dla nas, żeby w takim kalendarzu wziąć udział, więc ja się zgodziłem od razu. Tym bardziej, że Oliviera znam już od wielu lat i ideę znam też od wielu lat tego kalendarza, bo nie pierwszy raz się z nim stykam

Projekt, który został powołany w 2007 roku, nabrał rozpędu. W czasie 10. edycji udało się zebrać aż 8 milionów złotych. Cały przychód rokrocznie trafiał do podopiecznych fundacji wskazywanych przez bohaterów. Już teraz możemy dołożyć swoją cegiełkę. Choć premiera kalendarza zaplanowana została na 1 grudnia, od listopada możemy nabyć go w przedsprzedaży na stronie www.lancerto.com.

Pomoc dżentelmenów

W tym trudnym dla wszystkich roku dżentelmeni wspierać będą: Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, miejsce, które sprawuje opiekę nad najmłodszymi. Jak przyznał Olivier, często trafiają tam dzieciaki, które nie mają prawdziwego domu. W tym miejscu spędzają całe dnie, jedzą obiad i odrabiają lekcje. Pieniądze z kalendarza trafią także w ręce Fundacji "Pomóż Im" z Białegostoku, która zajmuje się dziećmi z wrodzonymi wadami oraz do Fundacji TVN, która powołała do życia projekt budowy Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Ja jestem producentem tego projektu od 11 lat, natomiast wymyślił go Patryk Wolski, wolontariusz PCK w Bydgoszczy, który zobaczył, że dzieciaki nie mają butów na zimę. Tak powstała akcja 'Stop bosym stopom' i kalendarz 'Dżentelmeni', który kontynuujemy przez lata. Rzeczywiście udało się zrobić dużo dobrego, a ten czas jest bardzo trudny, więc każdy fajny gest, który możemy przedsięwziąć w stronę innych osób, jest niezbędny

- powiedział Olivier.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Dni wolne od pracy w 2021 r. Układają się korzystniej niż 2020 r.? Zobacz, jak zaplanować urlop w nadchodzącym roku

Dziennikarka i jej partner okazali się silniejsi od raka. "Jeżeli kochamy, to się w ogóle nad tym nie zastanawiamy, tylko działamy"

Covid-19 a problemy z oddychaniem. Jak sobie z nimi radzić?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości