Gwiazdy

Kajetan Kajetanowicz i jego wyjątkowa aukcja na WOŚP. "Nie będzie to typowa sportowa jazda"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Szkolenie z Kajetanem Kajetanowiczem

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż tuż. Gwiazdy z coraz większym zaangażowaniem wystawiają swoje osobiste przedmioty, by razem z fundacją Jurka Owsiaka nieść dobro. Kajetan Kajetanowicz tego roku przygotował coś naprawdę wyjątkowego - szkolenie z jazdy sportowym autem.

Zmieniające się przepisy ruchu drogowego wymagają od kierowców jeszcze większej dozy ostrożności i stałego zwiększania swoich umiejętności. Najlepiej robić to pod okiem profesjonalistów. Kto zatem nadaje się do tego lepiej od Kajetana Kajetanowicza, reprezentanta LOTOS Rally Team? Aktualny wicemistrz świata usiądzie w samochodzie tuż obok ciebie i przeprowadzi cię przez najważniejsze aspekty techniki jazdy. To nie będzie nudne, teoretyczne szkolenie. Wszystko na żywym organizmie - w samochodzie i na zamkniętym, bezpiecznym obiekcie. Czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do takiego szkolenia?

Kajetan Kajetanowicz i jego aukcja na WOŚP

Kajetan Kajetanowicz to trzykrotny rajdowy mistrz Europy, czterokrotny rajdowy mistrz Polski i trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski. Zawód, który wykonuje, wymaga od niego stuprocentowej koncentracji w każdej sekundzie. Swoich umiejętności nauczy zwycięzcę jego aukcji na WOŚP.

- Będę siedział na prawym fotelu, co nie jest naturalnym środowiskiem dla mnie. Będziemy omawiać rzeczy od podstaw do takich, które mają duży wpływ na prowadzenie samochodu, na bezpieczeństwo. Nie będzie to typowa sportowa jazda, ale będzie można się wiele nauczyć i pomóc dzieciom - mówił Kajetan Kajetanowicz.

- Wsiadając do samochodu sprawdzamy, jak daleko być od kierownicy. Później oceniamy jak pracować rękami na kierownicy. I po kolei te tajniki jazdy, jak wyczuwanie przyczepności itd. będę pokazywał - dodał.

Szkolenie licytować można TUTAJ.

Samochody: gadżety, aplikacje, ceny aut używanych

Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w góręDzień Dobry TVN
wideo 2/3

30. finał WOŚP - na co zbiera Fundacja Jurka Owsiaka?

Od 3 stycznia 1993 roku w wielu mniejszych i większych miejscowościach w naszym kraju organizowane są koncerty, festyny, aukcje i happeningi, na które zapraszane są m.in. znane muzyczne gwiazdy. Ponadto tysiące wolontariuszy wyraża chęć kwestowania na ulicach miast, zbierając pieniądze do tzw. puszek. Fundusze z finałów WOŚP przekazywane są na różne, określone cele medyczne.

Jurek Owsiak, jako jeden ze współzałożycieli fundacji oraz obecny jej prezes, dokłada wszelkich starań, by Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspierała potrzebujących. Jak czytamy na stronie internetowej, fundacja tego roku zamierza kupić m.in.:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości