Justyna Steczkowska zdradziła sekret swojej szczupłej sylwetki. Czy wokalistka musi się pilnować?

Gwiazdy

Aktualizacja:
cover video/x-news

Ciężko uwierzyć w to, że Justyna Steczkowska w tym roku obchodzi już 25-lecie pracy artystycznej. Dokładnie tyle czasu minęło bowiem od jej debiutanckiego występu podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od tamtej pory cieszy się nie tylko niesłabnącą popularnością, ale i wspaniałą figurą. Teraz zdradziła czemu ją zawdzięcza.

Justyna Steczkowska o swojej diecie

Sylwetka Justyny Steczkowskiej jest podziwiana od lat. Mimo upływu czasu wokalistka cieszy się smukłą figurą i nienagannym wyglądem. Wydawałoby się, że jako "Dziewczyna szamana" podpisała pakt z diabłem. W rozmowie z "Faktem" jednak ze śmiechem wyjawiła:

Nic podobnego. Nie mam paktu z diabłem, wręcz trzymam się od niego z daleka

Wokalistka zdradziła również sekrety swojej diety. Okazało się, że nie przestrzega rygorystycznych zasad i smakuje każdej potrawy. Pozwala sobie na dietetyczną swobodę, gdyż później zbędnych kilogramów pozbywa się na siłowni - ćwiczy przynajmniej dwa razy w tygodniu. Mówi:

Jem wszystko, tylko po prostu ćwiczę. Gdy moi synowie albo mąż w weekend gotują, to oczywiście jakiś kilogram mi przybędzie, bo uwielbiam biesiadować z rodziną. Ale potem przychodzi poniedziałek, trzeba iść na ćwiczenia

Oprócz wysiłku fizycznego ma na uwadze także spożycie alkoholu. W rozmowie z dziennikarzem "Faktu" ujawniła, że go unika, by nie puchnąć. Ponadto w utrzymaniu figury pomaga jej ciągłe koncertowanie:

Jest dużo pracy, więc wszystko wraca do normy. Zdrowie i dobra sylwetka potrzebne mi są w pracy. By być lekką to w ciągu tygodnia muszę się pilnować. Poza tym nie piję alkoholu, więc nie puchnę. Czasami pozwolę sobie na delikatne wino lub piwo bezalkoholowe. To pewnie też mi ułatwia trochę życie

Justyna Steczkowska o problemach z występami na scenie

Wokalistka wyjawiła jednak, że nie wszystko przychodzi jej z łatwością. Wiele kosztuje ją bowiem równoczesne śpiewanie i tańczenie na scenie. Regularnie trenuje, by dojść w tym do perfekcji i cały czas się rozwija. Nie chce zawodzić swoich fanów:

Trudno jest śpiewać i ruszać się. Nie jestem zawodową tancerką i bardzo dużo czasu zajmuje mi uczenie się tańca. Później jest duży stres, bo gdybym tylko stanęła i zaśpiewała, to byłoby to dla mnie tysiąc razy łatwiejsze. Gwiazdy światowe najczęściej dośpiewują, albo nie śpiewają w momentach w których tańczą. Wiele piosenkarek sobie to odpuszcza, bo to naprawdę trudna rzecz. Ja nie odpuszczam. Jak już jestem na scenie to po to, by zachwycić czymś ludzi i dać im od siebie to, co najlepsze. Ważne jest dla mnie, żeby nie stać tylko po to, by zarobić pieniądze, ale żeby cieszyć ludzi i się rozwijać

Podejście Steczkowskiej bez wątpienia jest godne podziwu, a częste treningi powodują, że większość kobiet z zazdrością patrzy na jej wygląd.

25 lat na scenie i urodziny Justyny Steczkowskiej. „Nie podpisałam paktu z diabłem, po prostu grawitacja nie jest moją najlepszą przyjaciółką”:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło: Fakt