Justin Bieber ma paraliż części twarzy. Muzyk cierpi na poważną chorobę

Justin Bieber
Justin Bieber ma paraliż części twarzy
Źródło: cover video/x-news
Justin Bieber to jeden z najpopularniejszych piosenkarzy świata. Kanadyjczyk ujawnił właśnie, że jego twarz w połowie jest sparaliżowana. W związku z tym gwiazdor pop odwołał swoje koncerty. Artysta cierpi na zespół Ramsaya Hunta. Czym jest ta choroba?

Justin Bieber ma paraliż twarzy

28-letni kanadyjski artysta usłyszał lekarską diagnozę. Muzyk poinformował o niej w opublikowanym na Instagramie nagraniu. Wyjaśnił, że ma zespół Ramsaya Hunta, obejmujący nerwy twarzy i ucha. Na filmiku można zobaczyć objawy choroby - Bieber nie mruga prawym okiem.

Muzyka

Źródło: Dzień Dobry TVN
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło

- Nie mogę się też uśmiechać tą częścią twarzy. Jest kompletnie sparaliżowana - opowiadał wokalista. Jak dodał, teraz musi skupić się na leczeniu, dlatego odwołał kilka najbliższych występów. Zapewnił przy tym, że ćwiczy mięśnie twarzy, a zdaniem lekarzy choroba powinna ustąpić.

- Wrócę do normalności. Potrzeba tylko czasu, ale jeszcze nie wiadomo ile - przyznał.

- Kocham was i módlcie się za mnie - poprosił swoich fanów w instagramowym poście.

Zespół Ramsaya Hunta - co to jest

Półpasiec uszny początkowo objawia się wysypką w okolicy ucha. Potem może doprowadzić do niedowładu nerwu twarzowego. W medycynie objawy takie są nazywane zespołem Ramsaya Hunta.

Półpasiec uszny - przyczyny  

Półpasiec (z łaciny zoster ) jest zakaźną chorobą wirusową, którego czynnikiem etiologicznym jest Varicella zoster virus (VZV). Ten wirus odpowiedzialny jest również za zachorowanie na ospę wietrzną. Przy półpaścu zakażenie dotyczy jedynie osób, które chorowały już na ospę wietrzną. Po pierwszym kontakcie organizmu z wirusem dochodzi do rozwoju ospy. Po jej przechorowaniu wirus nie jest eliminowany z organizmu, tylko pozostaje w jego komórkach nerwowych w postaci „utajonej”. W momencie zaistnienia niekorzystnych sytuacji mających wpływ na organizm, może dojść do jego reaktywacji i rozwoju półpaśca.

Jak wygląda półpasiec?

Wysypka ma charakter drobnych grudek, które przekształcają się w pęcherzyki wypełnione treścią surowiczą. Pęcherzyki po pęknięciu powodują powstawanie bolesnych nadżerek lub owrzodzeń, które z czasem wysychają i tworzą strupy. Te z kolei, po odpadnięciu, pozostawiają drobne zmiany bliznowate lub przebarwienia skórne. Wysypce również towarzyszą objawy półpaśca w postaci gorączki, osłabienia, bólów głowy. Półpasiec najczęściej lokalizuje się na głowie i tułowiu (zwłaszcza często u kobiet występuje półpasiec pod piersią). Wyróżniamy też specyficzne postaci choroby. Należą do nich półpasiec oczny z owrzodzeniami rogówki i półpasiec uszny (półpasiec w uchu ma postać charakterystycznej pęcherzykowej wysypki na małżowinie, przewodzie słuchowym zewnętrznym i na błonie bębenkowej). Obie postaci są bardzo groźne, gdyż mogą prowadzić do ślepoty, pogorszenia słuchu i połowicznego porażenia twarzy.

Więcej informacji na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości