Gwiazdy

Juliette Binoche o relacjach z kobietami: „Współczucie i empatia to jedyna droga do porozumienia”

Gwiazdy


Do kin wszedł najnowszy film z udziałem Juliette Binoche „Prawda”. O relacjach rodzinnych aktorki oraz jej stosunkach z innymi kobietami w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Ania Wendzikowska.

Binoche i Deneuve jako córka i matka

Film „Prawda” w reżyserii Hirokazu Koreeda opowiada o trudnych relacjach matki z córką. W rolach głównych Catherine Deneuve i Juliette Binoche.

Deneuve wciela się w postać matki, która jest aktorką, a na swoim koncie ma ogromną karierę. Zawodowy sukces wprowadza dodatkową trudność pomiędzy nią, a córkę.

Ania Wendzikowska podczas premiery filmu „Prawda” w Wenecji zapytała Juliette Binoche o jej osobiste relacje z mamą.

Muszę być szczera. Moja relacja z mamą była trudna i pełna wyzwań. Zdecydowanie niełatwa, ale wiele się dzięki temu uczę. Myślę, że kiedy pojawia się w życiu sława, to wiele trudnych rzeczy wprowadza do życia bliskich. Tak też było w przypadku mojej bohaterki, która konfrontuje się ze swoją matką. Jest w niej dużo złości i gniewu. W końcu przychodzi taki moment, że odpuszcza. uczy się kochać matkę ze wszystkimi jej ułomnościami i słabościami, również dlatego, że zauważa że jej matka się starzeje. Współczucie i empatia to jedyna droga do porozumienia. Bez tego człowiek zawiesza się w negatywnych emocjach

-zdradziła Binoche.

Kim jest Juliette Binoche?

Juliette Binoche urodziła się 9 marca 1964 w Paryżu, we Francji. Aktorka ma w sobie polskie geny, gdyż jej mam urodziła się w Częstochowie.

Francuzka zagrała m.in. w trylogii Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory”. Jak wspomina współpracę z polskim reżyserem?

Był najlepszym przyjacielem. Nie było między nami żadnych barier. To była niewymuszona, bezpośrednia relacja

- zdradziła Juliette w rozmowie z Anią Wendzikowską.

Dodajmy, że dla tej roli Juliette odmówiła Spielbergowi, który chciał ją zaangażować do filmu „Park jurajski”.

Z kolei przepustką francuskiej aktorki do międzynarodowej kariery był występ w „Angielskim pacjencie”. Za tę rolę Binoche otrzymała Oscara.

Jak wspomniała Ania Wendzikowska, Juliette jest aktorką bardzo utytułowaną, ponieważ w swoim dorobku artystycznym ma nagrody ze wszystkich możliwych festiwali filmowych, między innymi z Berlina, z Cannes, z Wenecji. Binoche dzieli swoje życie i karierę pomiędzy filmy hollywoodzkie, a francuskie. Gra na scenie oraz w filmach niezależnych.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości