Gwiazdy

Julia Wróblewska z ogromnym pająkiem na głowie. "Pokonałam dziś swój lęk"

Gwiazdy

Julia Wróblewska

Julia Wróblewska lubi stawiać sobie nowe wyzwania. Niedawno rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Teraz postanowiła oswoić swój lęk i zaprzyjaźniła się z wielkim pająkiem. Nie każdy by się na to odważył.

Julia Wróblewska z pająkiem na głowie

Strach i chęć ucieczki na widok pająka to przypadłość wielu osób. Wśród nich była także Julia Wróblewska. Była, bo aktorce udało się pokonać swój lęk. W mediach społecznościowych pochwaliła się zdjęciem z pająkiem, którego ma na głowie.

Pokonałam dziś swój lęk! Ta Pani Ptasznikowa (ktoś pomoże z dokładną nazwą?) chodziła mi po rękach, a tu robiła za spinkę! Jej tupot małych stópek jest niesamowity! Myślałam, że będzie straszny, a jest relaksujący

- napisała.

Jak zareagowali fani Julii Wróblewskiej? Na pewno byli pod wrażeniem odwagi młodej gwiazdy.

  • Jesteś niesamowita nie jestem pewien ale strach by mi nie pozwolił na coś takiego
  • ja na sam widok na zdjęciu mam ochotę krzyczeć
  • Julka podziwiam Cię

- pisali.

Jak walczyć z arachnofobią?

Na widok pająka chcesz uciekać "gdzie pieprz rośnie"? Na samą myśl o "spotkaniu" z pająkiem wpadasz w panikę? Najprawdopodobniej cierpisz na arachnofobię, czyli strach przed pająkami. Na szczęście są sposoby na to, żeby pozbyć się fobii. Jakie? Przede wszystkim terapia. Terapia arachnofobii oparta jest na przyzwyczajaniu pacjenta do źródła lęku, tak, by z czasem przestał on go odczuwać. Do celu tego prowadzą dwie drogi. Jedna z nich to stopniowe oswajanie osoby ze źródłem lęku. W tym przypadku do celu zbliżamy się powoli, "krok po kroku". Inne metody bazują na zgoła odmiennym podejściu i wykorzystują nagłą konfrontację pacjenta ze źródłem lęku.

W oswajaniu strachu pomaga także najnowsza technologia VR. Pacjent dostaje specjalne gogle, które zakłada na oczy. Przenosi się do wirtualnej rzeczywistości i tam oswaja się z lękiem dzięki wcześniej przygotowanym scenariuszom wyświetlanym w okularach.

Dlaczego boimy się pająków? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Małgorzata Królikowska świętuje urodziny córki. 19-latka wygląda jak modelka. "Paweł o niej mówił, że ma charakterek!"

Jako modelka w rozmiarze "zero" borykała się z anoreksją i bulimią. Dziś "Apolonka" kocha każdy centymetr swojego ciała

Nowy utwór Sebastiana Fabijańskiego. "To jest najbliższy jego sercu projekt muzyczny"

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości