Gwiazdy

Papa D - jubileuszowy koncert! Na scenie DDTVN z utworem "NAJ STORY"

Gwiazdy

Zespół Papa D., kiedyś działający pod nazwą Papa Dance, w tym roku obchodzi 35-lecie swojej działalności. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN członkowie zespołu wspominali lata wspólnej pracy, a następnie wykonali utwór „NAJ STORY”.

Papa Dance pod koniec lat 80. był jednym z najpopularniejszych zespołów. W rozgłośniach radiowych często puszczane były utwory takie jak „Maxi singiel”, „Nasz Disneyland”, „Nietykalni” oraz „Ocean Wspomnień”. Co działo się przez 35 lat?

35-lecie zespoły Papa D

Zespół Papa D powstał w 1984 roku pod nazwą Papa Dock. Pierwsze przeboje – „W 40 dni dookoła świata” i „Ordynarny faul”, spotkały się z życzliwym przyjęciem publiczności. Na początku 1985 roku, grupa Papa D przemianowała się na Papa Dance, a w 2007 została skrócona do Papa D.

O popularności zespołu świadczyła ilość koncertów i sprzedanych płyt. W latach 80 zespół Papa Dance dał prawie 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Ponadto zespół znany był również na terenie Niemiec, Czechosłowacji i Związku Radzieckiego. W grudniu 1990 roku zespół zawiesił swoją działalność.

Obecnie grupę tworzą: Paweł Stasiak- wokalista, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe oraz Dariusz Piskorz – perkusja.

Jubileuszowy koncert Papa D

Z okazji 35-lecia pracy artystycznej zespół Papa D organizuje jubileuszowy koncert. Odbędzie się już 11 listopada w klubie Palladium w Warszawie.

To będzie niesamowity koncert, bo nam się po raz pierwszy udało się zrobić coś, czego nie udało się nikomu w Polsce. Agnieszka Chylińska, Kayah, Ania Karwan i Ruda z Red Lips zaśpiewają nasze piosenki.

- przyznał lider zespołu.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości