Joszko Broda z żoną i jedenaściorgiem dzieci podczas domowego odosobnienia. „Jesteśmy teraz bardziej kreatywni”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Joszko Broda, jego żona Debora i 11 dzieci tak jak wszyscy obecnie muszą spędzać czas w domowym odosobnieniu. Rozmawiała z nimi Katarzyna Jaroszyńska, która dowiedziała się, jak radzą sobie z całą sytuacją.

Zmiany u Brodów

Joszko Broda i jego rodzina zwykle dużo podróżują ze względu na liczne koncerty. Teraz musieli całkowicie z tego zrezygnować. Jak wygląda ich życie w domowym odosobnieniu?

Jesteśmy teraz bardziej kreatywni. Ostatnio wpadliśmy na pomysł, żeby pozamieniać się pokojami, więc mieliśmy przy tym sporo pracy, zamieszania

- zdradził Debora Broda.

Rodzina zrezygnowała nawet z wychodzenia do sklepu, a niezbędne rzeczy przywozi im na miejsce wybrana przez nich firma. Także wszelkie sprawy urzędowe załatwiają przez telefon. Jak przyznają nie są to wielkie zmiany. Od dawno już bowiem dzieci uczą się w ramach edukacji domowej, a i rodzinne zakupy cały czas są tak samo duże, jak były dotąd.

Konieczna rozmowa z dziećmi

Wielu nastolatkom ciężko jest wytrzymać w domu w czasie pandemii. Debora Joszko uważa, że w takiej sytuacji konieczna jest po prostu rozmowa rodziców z dziećmi. Wtedy będą mogli poznać ich emocje, wytłumaczyć wszystko, a i młodym osobom będzie łatwiej zrozumieć sytuację i dostosować się do niej.

Tutaj tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o to zaufanie do bardziej doświadczonych, którzy mają więcej w głowie od nas

- zauważył Maciej Broda, syn Debory i Joszka

Siła rodzeństwa

Muzyczna rodzina Brodów ma teraz jeszcze więcej czasu, by poświęcić się temu, co lubią najbardziej. Mogą więc muzykować, ćwiczyć swój warsztat, ale też nie zapominają o zabawie (np. grze w piłkę nożną) i nauce.

Taka permanentna edukacja w domu, pokoleniowa, bo te dzieci są mniejsze, starsze, to wszystko się stopniuje i się uczy jedno od drugiego ma sens

- podkreślił Joszko Broda.

Na koniec rozmowy z Katarzyną Jaroszyńską Joszko Broda i jego bliscy zaśpiewali fragment utworu, dzieląc się swoją pozytywną energią.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz