Gwiazdy

Josh Hartnett – aktor, który odmówił roli Supermana

Gwiazdy


Josh Hartnett to gwiazdor znany z takich filmów jak: „Helikopter w ogniu”, „Sin city”, czy „Pearl Harbor”. Do Polski przyjechał, by promować nowy film Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”, w którym zagrał główną rolę. Z aktorem spotkała się dziennikarka dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

„Dolina Bogów”

„Dolina Bogów” to film Lecha Majewskiego. Reżyser odpowiada również za scenariusz. Fabuła filmu fantasy splata ze sobą kilka wątków narracyjnych. W roli głównej występuje Josh Hartnett. Oprócz niego zobaczymy w filmie takie sławy jak: John Malkovich, Charlotte Rampling, Johna Rhys-Daviesa czy Berenice Marlohe.

Josh Hartnett wciela się w postać Johna Ecasa - narratora całej historii, który jest pisarzem pracującym jako copywriter. Posiada nieposkromioną wyobraźnię, która ubarwia rzeczywistość. John po rozstaniu z żoną, które bardzo przeżył, szuka na siebie nowego pomysłu. Zaczyna pisać biografię swojego szefa.

Josh Hartnett o Polsce

Josh Hartnett był w Polsce już kilkakrotnie. Jego wizyty zawsze mają charakter zawodowy. Jak mu się podoba w naszym kraju?

Aktor w rozmowie z Anną Wendzikowską przyznał, że za każdym pobytem w Polsce towarzyszą mu dobre wrażenia. Ostatnim razem spędził tu prawie półtora miesiąca. To był wspaniały okres. Większość czasu spędziłem tutaj na festiwalach filmowych oraz na planie. Widać, że ludzie są tutaj bardzo zaangażowani w swoją pracę, szczególnie w przemyśle filmowym.

- zdradził Josh.

Aktor dodał, że zdecydował się na udział w filmie „Dolina Bogów” dla Lecha Majewskiego, którego bardzo ceni.

Zobaczyłem w nim to, czym chciałbym być. To bezkompromisowy artysta, który chce stworzyć coś, co jest bardzo osobiste i jednocześnie podzielić się tym z szeroką publicznością.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości