Gwiazdy

Nie żyje John Shrapnel. Aktor z "Gladiatora" i "Notting Hill" miał 77 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:
Rex Features/East News

W wieku 77 lat zmarł John Shrapnel . Brytyjski aktor był znany z takich filmów jak "Nothing Hill", „Gladiator”, „Troja” czy „101 dalmatyńczyków”. Od dawna zmagał się z chorobą nowotworową.

Nie żyje John Shrapnel

John Sharpnel zmarł 14 lutego 2020, ale informację o jego śmierci podano dopiero teraz. Brytyjski aktor od wielu lat chorował na raka. Pozostawił żonę Francescę Bartley i trójkę dzieci.

Środowisko filmowe oddaje hołd i ubolewa nad stratą szanowanego artysty. Żegnają go gwiazdy i współpracownicy, z którymi spotkał się na drodze zawodowej. Wspomina go m.in. Brytyjski Teatr Narodowy.

"Niezwykle przykro nam z powodu śmierci wspaniałego aktora Johna Shrapnela, który występował w wielu produkcjach naszego teatru"

- czytamy na Twitterze National Theatre.

Zmarł aktor wielkich produkcji

Kariera Johna Shrapnela na ekranie i scenie trwała 50 lat. Na swoim koncie miał 57 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Nie otrzymał nigdy indywidualnej nagrody aktorskiej, ale filmy w których występował, były wielokrotnie uhonorowane, m.in. Oscarem i BAFTA. Shrapnel pojawiał się w głośnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak "101 Dalmatyńczyków" i "Troja". Największą popularność przyniosły mu role w "Gladiatorze", gdzie wcielił się w Gajusza oraz w "Nothing Hill" - tam zagrał rzecznika prasowego głównej bohaterki, w roli której wystąpiła Julia Roberts.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości