Gwiazdy

Nie żyje gwiazdor serialu "Beverly Hills, 90210". Aktor miał 85 lat

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl
płonąca świeczka

Joe E. Tata - aktor znany przede wszystkim z występów w kultowym serialu "Beverly Hills, 90210" - nie żyje. Artysta od wielu lat zmagał się z ciężką chorobą. Odszedł w wieku 85 lat. O jego śmierci poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych m.in. Ian Ziering, odtwórca roli Steve’a Sandersa.

Joe E. Tata nie żyje

Joe E. Tata nie żyje. Aktor zdobył popularność dzięki roli w kultowym dla wielu osób serialu "Beverly Hills, 90210". Wcielał się tam w Nata Bussichio, właściciela knajpki Peach Pit, w której przesiadywali bohaterowie serialu. To właśnie u niego Brandon, Brenda, Dylan, Kelly i reszta nastolatków szukali pocieszenia oraz porady.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Artysta od wielu lat zmagał się chorobą Alzheimera. W 2018 roku córka aktora zbierała pieniądze na leczenie ojca. Pod koniec lipca tego roku kobieta poinformowała, że jej ojciec coraz rzadziej się odzywa i jest bardzo senny. Na szczęście cały czas ją rozpoznawał. Niestety, zmarł niecały miesiąc później. Miał 85 lat.

O śmierci artysty - za pośrednictwem mediów społecznościowych - poinformował Ian Ziering, czyli serialowy Steve Sanders.

- Był jedną z najbardziej radosnych osób, z jakimi pracowałem. Dzielił się swoją mądrością i życzliwością. [...] Nie uśmiecham się dziś, ale dzięki miłym wspomnieniom Joe zawsze będzie w moim sercu. Ślę najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i wszystkim tym, którym był bliski - czytamy we wpisie aktora zamieszczonym na Instagramie. 

Joe E. Tata - kariera

Mimo że Joe E. Tata popularność zyskał dzięki serialowi dla nastolatków, to na małym ekranie pojawiał się znacznie częściej. Jego grę można podziwiać również w takich produkcjach, jak "Magnum", "Szpital miejski", "Batgirl", "Batman" (serial z 1966 r.), "Adam-12" i wiele innych.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Natalia Boychenko/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości