Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz walczyła o życie Rinke. "Leżał bez ruchu"

Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens mają za sobą prawdziwe chwile grozy. Ich pozornie bajkowe życie miało także momenty zwrotne. Projektantka płakała nad łóżkiem chorego partnera, w obawie, że go straci. Pierwszy raz opowiedziała o krytycznym stanie Rinke.

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens to jedna z najbardziej lubianych par w polskim show-biznesie. Zakochani dwa miesiące temu powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Ich grecki ślub był wydarzeniem roku. Życie zakochanych wygląda jak z bajki, ale niestety nie zawsze było kolorowo.

Joanna Przetakiewicz o chorobie Rinke

Para poznała się sześć lat temu na balu dziennikarzy, ale oficjalnie spotykają się od 2018 r. W lutym tego roku Rinke Rooyens zachorował na zapalenie płuc. Joanna wiedziała, że jego stan z dnia na dzień pogarsza się.

Nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, Joanna Przetakiewicz ściągnęła do Warszawy ojca ukochanego, by ten zdążył się z nim zobaczyć.

- Gdy zobaczył syna, powiedział, tego nigdy nie zapomnę, że Rinke jest jak "tonący ptak", że już nic do niego nie dociera… Patrzyłam na niego. Leżał bez ruchu, pod kroplówkami, miał zamknięte oczy. Czy naprawdę mogłabym go stracić? Czy trzeba strachu, by przewartościować życie, dostrzec, co naprawdę jest ważne? - opowiadała gwiazda w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Gwiazda nie zamierzała jednak poddawać się w walce o ukochanego. Pogorszający się stan zdrowia Rinke jeszcze bardziej motywował ją do walki.

- Był już wieczór, nie zastanawiając się, wsiadłam w samochód, wróciłam do szpitala i, stojąc nad jego łóżkiem, powiedziałam: 'Kochanie, musisz wyzdrowieć! Musisz wstać, bo potrzebuję cię na kolejne 50 lat życia! Chcę być tylko z tobą i chcę być twoją żoną' - wspominała Przetakiewicz.

I ja się wtedy obudziłem. Wyzdrowiałem w przeciągu najbliższych dni

- dodał od siebie Rinke.

Choroba przyśpieszyła decyzję o ślubie

- Decyzja o ślubie padła przez trudne przeżycia zdrowotne Rinke. Nie wiadomo było czy przeżyje, a były na to bardzo małe szanse - wyjaśniła Barbara Pasek w piątkowym wydaniu Dzień Dobry TVN.

Kim jest Rinke Rooyens?

Ukochany projektantki to pochodzący z Holandii producent telewizyjny, scenarzysta i reżyser. Jest także prezesem firmy mediowej.

Zobacz też:

Joanna Przetakiewicz o zaręczynach i ślubie. Czy zdecyduje się na zmianę nazwiska?

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens o swoim londyńskim Halloween: "W tym roku jest szokująco dziwnie"

Joanna Przetakiewicz o Erze Nowych Kobiet. "Polki nie są szczęśliwe, bo boją się być szczęśliwe"

Zobacz wideo: Joanna Przetakiewicz-Rooyens i Aleksander Przetakiewicz o wspólnej pracy. "Mama jest wulkanem energii pomysłu, a ja buduję długoterminową strategię"

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości