Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz pomaga samotnym matkom. "Jest dziewczyną, która potrafi iść i wspierać inne kobiety osobiście"

Gwiazdy

Święta i koniec roku przynoszą nam wiele obowiązków, ale to również jest czas, kiedy chętniej wspieramy osoby w potrzebie. Pomóc postanowiła także Joanna Przetakiewicz wraz ze swoim ruchem - Era Nowych Kobiet.

Joanna Przetakiewicz pomaga samotnym matkom

Projektantka zainicjowała akcję, która miała na celu zebranie darów dla domów samotnych matek. O akcji wspomniała Basia Pasek na antenie Dzień Dobry TVN. Jak sama podkreśla, jest to piękne przedsięwzięcie, dzięki któremu można było pomóc kilkunastu domom z całej Polski. Organizatorka - Joanna Przetakiewicz umieściła na Instagramie obszerne podsumowanie akcji. Trwała ona od 4 grudnia.

- To, co jest w tej akcji najważniejsze to pomoc i wsparcie potrzebujących. Ważne jest również otwieranie naszych serc. Okazywanie empatii, troski. Budowanie wspólnoty. To wspaniałe poczucie, że RAZEM możemy wszystko. Wspólny piękny cel. Wspólna organizacja. SOLIDARNOŚĆ. SIOSTRZEŃSTWO - czytamy na Instagramie.

Joanna Przetakiewicz zaangażowana w pomoc

Wybranych zostało 15 placówek, do których trafiły między innymi: ponad tysiąc ubrań dla mam i ich dzieci, setki zabawek, gier edukacyjnych, książek. Artykuły szkolne, sprzęt RTV i AGD, żywność, kosmetyki czy środki czystości.

- W pomoc włączyły się nasze rodziny i przyjaciele oraz Ci, którzy usłyszeli o akcji i postanowili natychmiast pomóc. Powstały mini sztaby organizacyjne. Kobiety w specjalnie powołanych zespołach angażowały się w zbieranie darów i pakowanie ich - dodała Przetakiewicz w poście.

Projektanta zakasała rękawy i osobiście odwiedziła domy, co nie umknęło Basi Pasek.

- Joanna Przetakiewicz, bardzo po cywilu, no bo zazwyczaj ją znamy jednak przyszykowaną, elegancką. I mi się to w niej podoba, że oprócz tego, że jest Panią z wielką klasą, z wielkiego świata, to do tego wszystkiego jest po prostu dziewczyną, która potrafi iść i wspierać inne kobiety osobiście - powiedziała Basia Pasek.

Projektantka w poście opisała, że w poniedziałek, 21 grudnia, odwiedziła dwa domy. Jeden w Warszawie, drugi w Brwinowie. Przyznała, że dzięki takiej pomocy otrzymuje się masę pozytywnej energii w zamian.

- Cel był jeden - pomoc mamom i dzieciom, które nie miały tyle szczęścia w życiu, aby mieć bezpieczne własne miejsce na ziemi. Teraz - zimą i w czasie pandemii, nie tylko z powodu świąt - one były naszą motywacją. To wyjątkowo wrażliwy i trudny czas! - napisała na Instagramie.

Zobacz też:

Wielki finał akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" i "Uwagi!". Poznajcie dzieci, które codziennie muszą zmierzyć się bólem

Boże Narodzenie w domu dziecka. "W wigilię jest najtrudniejszy moment"

Dobra wiadomość dla dzieci. Św. Mikołaj znalazł sposób, by w dobie pandemii dostarczyć prezenty

Zobacz wideo: Wyjątkowa choinka Joanny Przetakiewicz

Autor: Karolina Rybińska

Pozostałe wiadomości