Gwiazdy

Joanna Koroniewska o postrzeganiu kobiecego ciała. "Nie dla każdego powinno być seksualnym obiektem"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska poruszyła w mediach społecznościowych temat postrzegania kobiecego ciała w przestrzeni publicznej. Aktorka zwróciła uwagę na emocje, jakie na plażach wywołują panie opalające się nago. Dlaczego wciąż wiele osób bulwersuje taki widok?

Joanna Koroniewska o postrzeganiu kobiecego ciała

Wakacje, plaża i mnóstwo kobiet opalających się w bikini. Choć miejsce to przeznaczone jest właśnie do tego celu, to nadal wywołuje on emocje. Dlaczego tak emocjonalnie reagujemy na rozebraną kobietę, podczas gdy panowie chodzą z gołymi torsami? Temat ten poruszyła Joanna Koroniewska, która również usłyszała kilka niewybrednych komentarzy. W mediach społecznościowych aktorka pokusiła się o zdjęcie z hiszpańskiej plaży oraz długi opis.

Walka z hejtem

Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Parafrazując pewien komentarz - to nie jest hejt tylko pytanie - czy kobieta w kostiumie kąpielowym to naga kobieta? Tak chodzę tutaj przez całe dwa miesiące. Mam się przykrywać do zdjęcia?! Dlaczego wciąż część kobiet jest zbulwersowana, oglądając TUTAJ czy gdziekolwiek indziej kobiece CIAŁA?!? Dlaczego nie mogą zrozumieć, że same siebie uprzedmiotawiają- moje dzieci, niezależnie od wszystkiego mam nadzieję, że nigdy nie będą się mnie wstydzić. A już na pewno nie z TAKICH powodów. Zastanawiam się, czy to ograniczenie wynika u niektórych z pruderii, czy raczej chęci poprawienia sobie humoru – rozpoczęła Joanna.

W dalszej części aktorka dodała, że celowo opublikowała zdjęcie z Hiszpanką w tle, która bez problemu paraduje po plaży topless wraz ze swoimi córkami. Nikt nie traktuje bowiem jej ciała jako obiektu seksualnego.

Czy się wstydzi? Czy one się jej wstydzą?! To pytanie retoryczne. Ciało mamy, jakie mamy, ale nie dla każdego jest i powinno być seksualnym obiektem. I w takim poczuciu wolności chciałabym wychować MOJE dzieci. Więc moje dzieci droga Pani nie będą się wstydzić, ponieważ nauczę je akceptacji do swojego ciała.

Joanna Koroniewska uczy dzieci empatii i asertywności

Co więcej, Joanna zdradziła także, że oprócz akceptacji, uczy dzieci, aby broniły swojego zdania i kierowały się osobistymi zasadami, nie podążając za tłumem.

- Przy okazji pisząc ten post, pokazuję IM, że mam pełne prawo zareagować na zaczepkę ze strony Pani, pokazując jej, że mam prawo do tego, aby myśleć INACZEJ. Empatia i asertywność. Dwa WAŻNE słowa. Polecam - podsumowała

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz / East News

Pozostałe wiadomości