Gwiazdy

Joanna Jabłczyńska dba o formę także zimą. "Wolę trenować w śniegu i mrozie niż podczas upałów"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Joanna Jabłczyńska żadnej pory roku się nie boi. Jak przekonuje, zawsze jest dobry czas na trening. Aktorka opowiedziała w Dzień Dobry TVN o swoim sportowym duchu i udzieliła kilku rad, jak zadbać o siebie, kiedy aura nie sprzyja.

Joanna Jabłczyńska trenuje zimą

Aktorka nie rozckliwia się nad sobą i czy to deszcz czy śnieg, możemy spotkać ją podczas joggingu. Zresztą, jak przyznała w rozmowie z Robertem Stockingerem, upały jej nie służą.

- Pogoda nie ma dla mnie znaczenia. Dla sportowca pogoda jest dobra albo bardzo dobra. To tylko kwestia odpowiedniego nastawienia i odpowiedniego ubioru, żeby było przyjemnie na treningu. Wolę trenować w śniegu i mrozie niż podczas upałów - mówiła aktorka.

- Jestem na takim etapie w swoim życiu, że trenuję dla przyjemności. Więc zazwyczaj w zależności od różnych sytuacji decyduję się na godzinne bieganie - opowiadała Joanna Jabłczyńska.

Joanna Jabłczyńska kocha kolarstwo

Gwiazda wyznała nam, że z chęcią porzuciłaby buty do biegania dla dwóch kółek. Niestety, warunki atmosferyczne nie są dla niej łaskawe.

- Gdyby tak jak do biegania wystarczyły tylko buty biegowe, to bym dużo chętniej poszła na rower, niż biegała. Kolarstwo to dla mnie królowa sportów , ale wymaga więcej nakładu pracy. Poza tym godzina roweru to jakby tylko zjeść przekąskę - tłumaczyła aktorka.

Rozgrzewka przed bieganiem zimą

Dobre przygotowanie do ćwiczeń to podstawa. W czasie pandemii nasza aktywność fizyczna znacznie spadła. Dlatego do sportu trzeba podchodzić wyjątkowo ostrożnie, żeby nie nabawić się kontuzji. Joanna Jabłczyńska uczula, żeby przed zimowym bieganiem najpierw dobrze się rozgrzać.

- Najpierw staw skokowy, później bioderka - wyjaśniała aktorka.

- Motywację mam, więc mi trzeba przypominać, że jeden dzień powinien być dla regeneracji. Jeśli bieganie to zalecam 2 czy 3 razy w tygodniu. Najzdrowsze jest zróżnicowanie treningów - dodała nasza rozmówczyni.

Joanna Jabłczyńska o zamkniętych siłowniach

Aktorka nie ukrywa, że zamknięte obiekty sportowe to dla niej duże ograniczenie. Tym bardziej, że uwielbia basen.

- Duży problem. Ja lubię triathlon, mam umysł i upór zawodowca. Gdyby mój organizm był tak samo uparty, jak ja... - uśmiecha się gwiazda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości