Gwiazdy

Joanna Brodzik o pasji do gotowania. "Jedzenie to nie tylko spożywanie tego, co finalnie trafi na talerz, ale spotkania z ludźmi"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Gdyby nie została aktorką, byłaby kucharką?
Dzień Dobry TVNGdyby nie została aktorką, byłaby kucharką?

Joanna Brodzik znana jest przede wszystkim ze swoich ról filmowych czy serialowych. Tymczasem, mało kto wie, że wielką pasją aktorki jest gotowanie. Swoje kulinarne inspiracje i ulubione przepisy zawarła w książce "Umami. Opowieści i przepisy".

Joanna Brodzik o gotowaniu

Joanna Brodzik zdecydowała się pokazać swoje mniej znane oblicze i wydała książkę o gotowaniu "Umami. Opowieści i przepisy". - Nie jest to książka z najpiękniejszymi zdjęciami i przepisami. To moja wyśniona opowieść kulinarna, czyli wyraz mojej pasji do łączenia ze sobą historii dotyczących przypraw i potraw - mówiła w Dzień Dobry TVN Joanna Brodzik.

Aktorka wyznała, że największą kulinarną inspiracją była dla niej babcia. - Jedzenie to nie tylko spożywanie tego, co finalnie trafi na talerz, ale spotkania z ludźmi. Ona bardzo to kultywowała. Przy niewielkim stole potrafiła zmieścić ponad dwadzieścia osób. To postanowiłam sobie od niej przywłaszczyć - dodała.

Książka Joanny Brodzik poza pięknymi opowieściami i sprawdzonymi przepisami podpowiada, co zrobić z nadmiarem jedzenia i jak go nie marnować. - Pochodzę z niezamożnej rodziny z małego miasteczka, która doświadczyła też wielkiego głodu i zesłania na Syberię. W DNA mam głęboki szacunek do kromki chleba. Nie wyobrażam sobie, żeby marnować jedzenie - mówiła.

Co najbardziej lubi w gotowaniu?

Aktorka wyznała, że największą przyjemność sprawia jej nie samo przygotowywanie posiłków, a obserwowanie tego, jak jej goście jedzą. - Największą przyjemność odczuwam, gdy ktoś przy tym jedzeniu płacze. Zdarzyło mi się to dwa razy i to jest doświadczenie bezcenne - wyznała.

Joanna Brodzik w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem zdradziła także, która potrawa jest jej popisową. Co to za danie? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości