Gwiazdy

Jimek zaprasza na koncert. Znów połączy rap z muzyką symfoniczną

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Jimek i jego śląskie sprawy
Jimek i jego śląskie sprawyDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Jimek to twórca, który tworzy rap w wydaniu symfonicznym. Artysta, który rzadko gra koncerty, właśnie przygotowuje się do wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Podczas spaceru po śląskich uliczkach opowiedział Sandrze Hadujuk-Popińskiej o szczegółach swojej inicjatywy.

Jimek zaprasza na koncert

Jimek, a raczej Radzimir Dębski, to muzyk, który kilka lat temu zachwycił polską publiczność swoim występem, podczas którego połączył muzykę symfoniczną z klasyką hip-hopu. Latem przyszłego roku ponownie zaprosi fanów muzycznych eksperymentów na swój koncert w Chorzowie. W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską wyjaśnił, dlaczego wybór padł właśnie na Śląsk.

- To miejsce jest otchłanią kreatywności, niesamowitych ludzi i jednym z najważniejszych miejsc hiphopowych polski, a także symfonicznych. Śląsk kojarzy mi się absolutnie z hip-hopem. Oczywiście wynika to z bloków, trochę z dzieciaków, które zostały skreślone przez system, czy zapomniane. To tutaj przyjechałem nagrać tę pierwszą płytę – tłumaczył artysta.

Jimek łączy hip-hop z klasyką

Jimek razem z Sandrą Hajduk-Popińską odwiedzili Stadion Śląski, na którym kilka lat temu muzyk zgromadził 45 tysięczną publiczność. Choć Radzimir to perfekcjonista, równocześnie jest bardzo skromny - po cichu liczy, że uda mu się zaprosić równie liczną widownię na swój letni występ. Artysta na co dzień jest skupiony na pracy nad nowym materiałem muzycznym.

- Ja nie gram dużo koncertów z definicji. Chciałbym, żeby to było wyjątkowe wydarzenie, żeby nic nie działo się dwa razy. Żeby każdy koncert był inny [...] Wszystkie nasze talenty, są też naszymi przekleństwem również i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Próbować zmienić minusy w plusy - dodał Jimek. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości