Gwiazdy

JIMEK Symphonixx - Radzimir Dębski z orkiestrą we wrocławskiej Hali Stulecia

Gwiazdy


JIMEK Symphonixx wraz z gośćmi specjalnymi powraca na scenę z pełnym składem symfonicznym NFM Filharmonii Wrocławskiej. Koncert odbędzie się 5 października 2019 roku we wrocławskiej Hali Stulecia. Z muzykiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

Koncert we Wrocławiu

Po cieszącymi się ogromnym zainteresowaniem koncertami we Wrocławskim NFM, H&M Loves Music i Stadionie Śląskim, JIMEK zagra kolejny koncert z pełnym składem symfonicznym NFM Filharmonii Wrocławskiej, we wrocławskiej Hali Stulecia.

To jedna z najpiękniejszych hal. Tu jest taka bombastyczna akustyka, która przy elektronicznych koncertach może przeszkadzać, a przy symfonicznym graniu to jest coś pożądanego.

- powiedział JIMEK.

>>> Zobacz także:

Muzyk zdążył przyzwyczaić, że na jego koncertach pojawiają się niezapowiedziani goście. Wygląda na to, że nie inaczej będzie tym razem. Z kim wystąpi na scenie? To się okaże już 5 października.

Kim jest JIMEK?

JIMEK to pseudonim artystyczny Radzimira Dębskiego - kompozytora i producenta muzycznego.

Komponuje muzykę do filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Szersza publiczność usłyszała o nim w 2012 roku, po wygranej w konkursie na remix utworu Beyoncè "End of time", który znalazł się na płycie artystki zatytułowanej "4:The Remix".

Marzec 2015 roku to czas, kiedy prowadził Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, podczas koncertów JIMEK x MIOUSH x NOSPR. Album "JIMEK x MIUOSH x NOSPR 2015", będący zapisem koncertów, wkrótce po premierze zyskał status złotej płyty. Wtedy także powstał Hip Hop History Orchestrated by JIMEK, czyli medley 30. fragmentów utworów hip-hopowych wykonanych jako bis. Nowe aranżacje legendarnych kawałków podbiły youtuba na całym świecie, a klip udostępnili m.in.: Nicki Minaj, Pharoahe Monch, M.O.P, Mobb Deep, Wu-Tang Clan czy Ashton Kutcher.

W sierpniu 2016 był gospodarzem koncertu JIMEK+ podczas festiwalu Solidarity of Arts. Jego gośćmi byli m.in.: zdobywca nagrody Grammy Kenny Garrett, amerykańska grupa Naturally 7, Alune Wade, a także ścisła czołówka reprezentantów polskiej sceny hip hopowej – Łona i Webber & The Pimps i Kaliber 44. To widowisko na placu gdańskiej Ołowianki zgromadziło ponad osiemnastotysięczną widownię.

We wrześniu 2016 zagrał koncert w berlińskim Konzerthaus, podczas którego poprowadził Konzerthausorchester. Materiał został wydany w przez Deutsche Grammophon i Universal Music Deutschland.

W 2017 roku skomponował muzykę do filmów "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej (za którą otrzymał nagrodę Polskiej Akademii Filmowej Orły 2018 za najlepszą muzykę) oraz "Atak paniki" w reż. Pawła Maślony (wyróżnioną nagrodą Grand Prix na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy oraz na Festiwalu Młodzi i Film Jantar 2018).

W czerwcu 2018 został także nagrodzony podczas festiwalu Transatlantyk 2018 zdobywając nagrodę Best Polish Young Composer 2018 za muzykę do Ataku Paniki i Sztuki Kochania.

Czy nagrody, które otrzymuje muzyk, jeszcze go w jakiś sposób wzruszają?

Zawsze się temu dziwię i cieszę się oczywiście. Jest to możliwość zabrania głosu i przekierowania tej dobrej energii w fajną stronę.

- stwierdził JIMEK.

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości