Gwiazdy

Poniżanie to też przemoc. Trzecia odsłona kampanii SEXED.PL

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Wiadomości z życia gwiazd
Wiadomości z życia gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

"Przemoc w białych rękawiczkach" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego to ostatni z trzech filmów kampanii przeciwko przemocy, który promuje Linię Pomocy SEXED.PL. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Linia pomocy SEXED.PL

Fundacja SEXED.PL uruchomiła Linię Pomocy SEXED.PL dla osób, które doświadczają przemocy w bliskich relacjach, stosują przemoc i chcą poradzić sobie z tym problemem, a także dla świadków przemocy. Każda osoba potrzebująca wsparcia może zadzwonić pod numer: 720 720 020.

Linię Pomocy SEXED.pl promują trzy filmy krótkometrażowe. Do sieci właśnie trafił ostatni z nich pt. "Przemoc w białych rękawiczkach".

"Przemoc w białych rękawiczkach"

Spot zwraca uwagę na zjawisko public shamingu, czyli zawstydzania i upokarzania ludzi w przestrzeni publicznej Podkreśla też, że sprawcą przemocy w związku może być każdy, bez względu na płeć.

Powstał trzeci film, który promuje kampanię informująca o tym, jak szukać pomocy. Dzwoniąc, możemy uzyskać anonimowo pomoc, a film wyreżyserował Tomek Wasilewski. Zagrali m.in. Jakub Gierszał, Marta Nieradkiewicz, Marcin Miodek i Marta Ścisłowicz. Zobaczmy, bo ten film pokazuje, z czym może się mierzyć mężczyzna w związku.

- Można pomyśleć, że to taka subtelna forma przemocy, ale ona jest okropna - podkreśliła Anna Kalczyńska.

Celem kampanii jest uświadamianie, czym jest przemoc i jak się objawia. Pokazuje jej różne formy i zachęca świadków, by nie być obojętnym na widok przemocy. Zobacz fragment spotu "Przemoc w białych rękawiczkach" w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Tinnakorn Jorruang/EyeEm/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości