Gwiazdy

Gwiazda filmów o Harrym Potterze o traumatycznych przeżyciach. W młodości została zgwałcona przez znajomą osobę

Gwiazdy


Jessie Cave, aktorka znana z filmowych przygód o Harrym Potterze, zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragedii z młodości. Jako 14-latka padła ofiarą gwałtu. Oprawcą okazała się osoba, której ufała.

Jessie Cave zgwałcona

Jessie Cave jest obecnie 33-letnią już rysowniczką i aktorką. Znamy ją m.in. z filmów o Harrym Potterze. Wcielała się tam w jedną z uczennic Hogwartu, Lavender Brown, której ukochanym był przez jakiś czas Ron Weasley, przyjaciel tytułowego bohatera. Wystąpił również w produkcji "Wielkie nadzieje" z Heleną Bonham Carter w jedną z ról.

Jessie wystartowała z podcastem, który prowadzi razem ze swoją siostrą Bebe. Podczas rozmowy z nią w pierwszym odcinku "We Can’t Talk About That Right Now" na jaw wyszło tragiczne zdarzenie z przeszłości aktorki. Okazało się, że jako 14-latka została zgwałcona przez swojego trenera gry w tenisa. Mężczyznę dosięgnęła ręka sprawiedliwości i trafił do więzienia.

Jessie Cave o gwałcie

Jessie Cave nie ukrywała, że nadal odczuwa konsekwencje czynu z przeszłości i zdaje sobie z nich sprawę dopiero teraz, po upływie lat. Zaznaczyła jednak, że gwałt nie zniszczył jej i z tego właśnie powodu czuje się szczęściarą. Dodała przy tym, że jest wiele wykorzystanych osób, które w późniejszym czasie, mimo przeżytej tragedii, normalnie funkcjonują.

Uzupełnieniem do wypuszczonego podcastu był post, który zamieściła w mediach społecznościowych.

Nie jestem ofiarą i nie zdefiniowało mnie to, co spotkało mnie jako dziewczynę. Czuję się w porządku, mogę o tym rozmawiać, a nawet śmiać się z tego

- zaznaczyła aktorka.

Aktualnie Jessie spodziewa się swojego trzeciego dziecka. Razem z Alfiem Brownem doczekała się już syna Donniego oraz córeczki Margot.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I released my first podcast with my sister yesterday. We talk about silly things like our outfit choices and differences in style, cake and weight and the acting industry, our love languages, photo collages and the dangers of Soy. As is natural when having a casual chat with a sibling, you can be talking about how much cake you ate one second and the next be talking about more serious things like teenage rape. Mine, in particular. And some people chose to focus in on this..... The thing I need to say is.... I am not a victim and was not defined by what happened as a girl. I am okay and I can talk about it, even laugh about it, carry it with me and use it. I have done so extensively and publically in past writing, my show Sunrise for example, even talked about it on other people’s podcasts about mental health and love. I bring it up casually (without trigger warnings because I forget and don’t really understand them) because it’s just a part of me and has been for over half of my life. But our podcast was not about that! By picking up this as the main theme / it makes me scared to be as open and honest in the future, which is unhelpful for people who might benefit from hearing stories about post-traumatic growth. This weekend I will be writing a piece for my patreon page about this. Right now, on Instagram, while I’m happy and oblivious, all I wanted to say is.... be careful what you read and watch your back. Love xxx

Post udostępniony przez JeSsIe CaVE (@jessiecave)

Ofiarami gwałtu padły również inne gwiazdy, jak piosenkarka Duffy czy aktorka Demi Moore. Szczegóły znajdziesz w materiałach poniżej.

Zobacz także:

Tragiczne w skutkach wesele w Markach. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa

Bestialskie przypadki okaleczania koni przez nieznanych sprawców. "To rzadko spotykane okrucieństwo"

Macierzyństwo a strach o dziecko. Jak lęki rodziców wpływają na rozwój malucha?

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości