Jennifer Schroeder – złota pianistka ze Starogardu doceniona przez znanego producenta

Gwiazdy

Aktualizacja:

Jennifer Schroeder to utalentowana pianistka i jedyna Polka, która została zaproszona przez samego Ginatarasa Januševičiusa do udziału w stypendium w Winter Academy w Einbeck w Niemczech. Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką?

Jennifer – trudne początki muzycznej drogi

Jennifer Schroeder to 24-letnia pianistka ze Starogardu Gdańskiego. Ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną pierwszego stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim. Obecnie jest studentką pierwszego roku podyplomowych studiów instrumentalistki w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jennifer, jak sama przyznała, ma duszę artystki. Od zawsze interesowała się fotografią, jednak za sprawą taty, spróbowała swoich sił w branży muzycznej.

Obok fotografii pojawiła się muzyka. Mój tata zawsze śpiewał i grał na gitarze. Bardzo marzył o tym, żebym ja też zaraziła się tą pasją do muzyki i udało mu się to

– przyznała pianistka.

Początki nie były łatwe. Jennifer przyznała, że nauczyciele od początku nie widzieli jej przyszłości jako zawodowego muzyka. Dziewczyna miała sztywny aparat wykonawczy i przeprost palców. Podłamana rzuciła grę na pianinie.

Po trzech latach stwierdziłam, że brakuje mi tego. Postanowiłam spróbować, więc musiałam nadrobić 6 lat w trzy, to jest praktycznie niemożliwe, bo muzycy nie mogą zrobić sobie przerwy, muszą systematycznie ćwiczyć

– powiedziała.

Kariera muzyka

Ciężka praca i wytrwałość popłaciły. Pod koniec 2019 roku Jennifer otrzymała stypendium za niespotykaną muzykalność i operowanie różnymi brawami dźwięku. Jako jedyna pianistka z Polski na specjalne zaproszenie słynnego producenta Ginatarasa Januševičiusa, wyjechała na dwutygodniowe stypendium w Winter Academy w Einbeck w Niemczech.

To bardzo duże wyróżnienie, Ginataras jest znanym na świecie klasycznym pianistą, producentem i dyrektorem różnych artystycznych konkursów. Pedagog muzyczny znany jest ze swoich czułych i oryginalnych interpretacji, szczególnie Rachmaninowa, Chopina, Beethovena i Musorgskiego. Do swojej akademii International Piano Academy w Einbeck wybiera on najlepszych muzyków, którzy wywarli na nim wrażenie. Oprócz Jennifer na stypendium pojawiło się jedenaście innych osób ze Stanów Zjednoczonych, Pensylwanii, Włoch, Ukrainy, Mołdawi, Litwy.

Ginataras jeździ po całym świecie i wybiera tylko jedenastu pianistów na te kursy. Nie można się na nie zapisać z zewnątrz. Tylko odbywa się to wyłącznie przez zaproszenie, a ja zostałam wybrana jako jedyna w Polsce

– powiedziała pianistka

Jak przyznaje nauczycielka Jennifer, Katarzyna Rajs, młoda pianistka oprócz wielkie talentu jest szalenie pracowita i ma wielki zapał do swojej pracy. Takie cechy są cenione i pożądane u młodych muzyków.

Artystka zagrała na naszej scenie. Zobaczcie ten niesamowity talent.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch