Gwiazdy

Jay-Z pierwszym raperem z miliardem dolarów na koncie

Gwiazdy

Aktualizacja:
Fot. webking / Getty Images

Amerykański raper Shawn Corey Carter czyli Jay-Z stał się właśnie legendą. Jest pierwszym i jedynym raperem, którego majątek przekroczył miliard dolarów-podał magazyn „Forbes". Na czym dorobił się mąż Beyonce?

Jay-Z: nie z samej muzyki człowiek żyje

49-letni nowojorski raper, został najbogatszym artystą hip-hopowym. Według magazynu „Forbes” jego majątek jest wart obecnie ponad miliard dolarów ( prawie 4 mld złotych). Tak dużej fortuny Jay-Z dorobił się dzięki współpracy ze słynnym inwestorem Warrenem Buffetem.

Więcej:

Jay-Z miliarderem. Na czym zarabia?

Raper inwestował swój majątek z wielu branżach. Wśród najbardziej dochodowych znajduje się przede wszystkim Armand de Brignac produkująca ekskluzywne szampany, której wartość wynosi 310 milionów dolarów. Sto milionów dolarów to wartość jego serwisu streamingowego Tidal oraz udziały w marce D'Usse. 70 milionów Jay-Z zainwestował w Ubera, a 75 milionów w wytwórnie Roc Nation. Na muzyce mąż Beyonce zarobił 75 milionów dolarów, a wartość jego nieruchomości to około 50 milionów dolarów. Żona rapera, również sobie całkiem nieźle radzi: majątek Beyonce szacowany jest na 355 milionów dolarów.

Jay-Z: kim jest najbogatszy raper świata

Artysta dorastał w nowojorskim Brooklynie. Zanim zajął się robieniem muzyki, sprzedawał narkotyki. Żadna wytwórnia płytowa nie chciała z nim współpracować, więc w 1996 roku założył Roc-A-Fella Records. Nagrał 13 albumów studyjnych i otrzymał 22 statuetki Grammy. Jest mężem znanej amerykańskiej piosenkarki Beyonce.

Zobacz także: Pono - raper, producent muzyczny i nauczyciel

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości