Gwiazdy

Jarecki z utworem "Odnowa" na scenie Dzień Dobry TVN. "Dotarliśmy do źródła hip-hopu"

Gwiazdy

Jarosław "Jarecki" Kubów to raper i wokalista, który ma na koncie współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej: Kamilem Bednarkiem, Krzysztofem Zalewskim, Ten Typ Mes i wielu innych. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskim Graniu.

Jarecki o utworze "Odnowa"

Mimo, że Jarecki jest mocno osadzony w hip-hopie, sam przyznaje, że jego albumy są "schizofreniczne". Artysta lubi łączyć wspomniany styl z bluesem, czy funkiem. W utworze "Odnowa" już od pierwszych taktów słychać DNA Jareckiego. Wielu uważa, że "Totem to najlepszy z dotychczasowych albumów artysty. Niesamowita dojrzałość artystyczna pozwala Jareckiemu swobodnie bawić się dźwiękami i łączyć gatunki .

- Kocham soul. Hip-hop to była wyjściowa, kiedy dotarliśmy do źródła, czyli do sampli, z których się wziął, to podjęliśmy decyzję, aby się z tym zmierzyć - powiedział Jarecki w Dzień Dobry TVN.

Najnowsza płyta będzie prawdziwą ucztą nie tylko dla fanów samego artysty, ale także (a może przede wszystkim?) dla miłośników żywych, intensywnych, przestrzennych brzmień. W albumie "Totem" Jarecki świetnie porusza się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi oraz dynamicznymi i energetycznymi.

Kim jest Jarecki?

Jarecki, właściwie Jarosław Kubów, urodził się w 1982 roku w Opolu. 16 lat później 1998 założył razem z DJ-em BRK zespół Kultórwa, a kolejne 5 lat dojrzewał do kariery solowej. W świecie muzycznym - przyjaźni się z Grubsonem, Mrozem, Vito Bambino, wokalistką "Arki Noego", Martyną Szczepaniak, ostatnio wystąpił także na płycie Andrzeja Piasecznego.

Zobacz wideo: Jarecki w utworze "Odnowa"

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości