Gwiazdy

Jan Nowicki nie żyje. Legenda polskiego kina odeszła w wieku 83 lat

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
wloclawek.naszemiasto.pl

Jan Nowicki nie żyje. Odszedł w wieku 83 lat. Tę smutną informację przekazał radny gminy, z której pochodził artysta. Polski aktor stworzył prawie 200 kreacji filmowych i telewizyjnych.

Nie żyje Jan Nowicki

Jan Nowicki nie żyje. Aktor zmarł 7 grudnia 2022 roku we własnym domu w Krzewencie koło Kowala. Informację o odejściu artysty przekazał radny gminy Wojciech Nawrocki. Śmierć ikony kina potwierdził też branżowy serwis Film Polski.

Polscy artyści, którzy odeszli w 2022 roku

Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Odszedł nagle bliski memu sercu, Honorowy Obywatel Miasta Kowala, nasz wybitny rodak Jan Nowicki - wielki aktor i pisarz, wspaniały Człowiek. Wielka, niepowetowana strata - napisał burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski na Facebooku.

Pożegnanie wielkiego aktora

Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 roku w Kowalu. Był polskim aktorem teatralnym i telewizyjnym, reżyserem oraz pedagogiem. Miał na swoim koncie niemal 200 ról filmowych i telewizyjnych. Debiutował w 1964 roku w produkcji "Pierwszy dzień wolności". Widzowie pamiętają go z kreacji w takich filmach jak "Popioły", "Pan Wołodyjowski", "Wielki Szu", "Sztos". Niemal do końca życia pozostał aktywny zawodowo.

Przez 30 lat był związany z Teatrem Starym w Krakowie, gdzie zagrał m.in. w "Tangu", "Biesach" i Nocy listopadowej". Poza pracą na scenie zajmował się pisaniem poezji, tekstów oraz książek.

Prywatnie związany był z Anną Kondratowicz, którą poślubił w 2017 roku. Wcześniej był w związku z Małgorzatą Potocką.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sdsprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: wloclawek.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jan Kucharzyk/East News

Pozostałe wiadomości