Gwiazdy

Jamie Lee Curtis i Daniel Craig o filmie "Na noże": "Genialny scenariusz"

Gwiazdy

Jamie Lee Curtis i Daniel Craig znaleźli się w obsadzie filmu "Na noże". Jest to historia bogatej i mocno toksycznej rodziny, w której w obliczu tragedii - samobójczej śmierci nestora rodu na jaw wychodzi cała masa wstydliwych sekretów. Z aktorami spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Od piątku w polskich kinach można już oglądać amerykański film "Na noże". W obsadzie produkcji znalazło się wiele gwiazd, a wśród nich: Christopher Plummer, Don Johnson, Toni Collette, Chris Evans i Ana de Armas.

>>> Zobacz także:

W filmie "Na noże" zdecydował się również zagrać, znany z serii o Bondzie, Daniel Craig. Aktor wcielił się w postać detektywa Benoita Blanca, który stara się rozwikłać tajemnicę śmierci Harlana Trombleya. Co przekonało Craiga do wzięcia udziału w tej produkcji?

Wspaniały scenariusz i reżyser. To była prosta sprawa.

- stwierdził aktor.

Do obsady filmu dołączyła także Jamie Lee Curtis. Gwiazda zagrała córkę Harlana Trombleya, Lindę.

"Na noże" - o czym jest film?

Autor poczytnych powieści kryminalnych Harlan Trombley (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy dzień po swoich 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig). Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich: córkę denata, Lindę (Jamie Lee Curtis), jej męża, Richarda (Don Johnson), syna nieboszczyka, Walta (Michael Shannon), Joni (Toni Collette), a także oddaną służącą Harlana, Martę (Ana de Armas). Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości