James McAvoy o filmie "To: Rozdział 2": "To nie jest zwykły horror, to jest dużo, dużo więcej"

Gwiazdy


"To: Rozdział 2" to ekranizacja kultowej powieści Stephena Kinga. W jedną z głównych postaci zagrał James McAvoy. Dlaczego zdecydował się na udział w tej produkcji? Czy sam lubi się bać. Ze szkockim aktorem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

W 2017 roku do kin wszedł film "To", którego reżyserem jest Andy Muschietti. Produkcja powstała w oparciu o scenariusz Chase’a Palmera, Cary’ego Fukunagi i Gary’ego Daubermana, adaptujący powieść autorstwa Stephena Kinga - "To". Akcja filmu toczy się w fikcyjnym miasteczku Derry w stanie Maine, gdzie grupa dzieci prześladowana jest przez morderczego klauna.

>>> Zobacz także:

Film "To: Rozdział 2" - o czym jest?

Właśnie do polskich kin trafiła kontynuacja produkcji z 2017 roku - "To: Rozdział 2". W filmie widzowie zobaczą, jak 27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie "Klubu frajerów" powracają do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem. W postać jednego z głównych bohaterów wcielił się James McAvoy. Szkocki aktor zagrał dorosłego Billa Denborougha.

McAvoy zdecydował się wziąć udział w produkcji, ponieważ jest wielkim fanem Stephena Kinga i wcale tej decyzji nie żałuje:

To jest kawał wielkiego kina, dlatego, że dramatyczne, emocjonalne sceny naturalnie mieszają się ze scenami horroru. Ten film nie daje widzom odpocząć (...) i dla mnie jest to ekscytujące.

- powiedział James McAvoy.

Kim jest James McAvoy?

James Andrew McAvoy to szkocki aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, który ukończył prestiżową Royal Scotish Academy of Music and Drama. Na dużym ekranie zadebiutował w thrillerze "Bliski pokój". Miał wtedy 16 lat.

Wybór aktorstwa okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczą nagrody i liczne nominacje. Rola w filmie "Rising Star" przyniosła mu na przykład nagrodę BAFTA w kategorii Dorastający Gwiazdor. Do nagrody tej był potem jeszcze dwukrotnie nominowany - w 2007 roku za rolę osobistego lekarza ugandyjskiego dyktatora w dramacie "Ostatni król Szkocji" i w 2008 roku, za rolę w dramacie "Pokuta". Za ten ostatni film otrzymał również nominacje do Złotego Globu i Europejskiej Nagrody Filmowej. Aktor może się również pochwalić nagrodą BIFA w kategorii Najlepszy aktor. Otrzymał ją w 2013 roku za film "Brud".

Autor: Filip Yak