Gwiazdy

James Blunt – mistrz romantycznych ballad, który porzucił mundur dla gitary

Gwiazdy

Aktualizacja:

Mistrz romantycznych ballad James Blunt. Pierwszy raz w Polsce z koncertem gościł w 2009 roku. Co się u niego zmieniło od tego czasu? Z muzykiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

James Blunt wydał nową płytę

Teledysk jego najpopularniejszej piosenki „You’re beautiful” obejrzano w Internecie ponad 450 milionów razy! Do tej pory James Blunt sprzedał 23 miliony płyt. Wokalista przyjechał do Polski promować swój najnowszy album „Once upon a mind”. Fani go tu uwielbiają, dając temu dowód skandując podczas koncertów Blunta.

Wspaniale tu wrócić

- przyznał artysta w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Dla muzyki porzucił mundur

James Blunt był niegdyś żołnierzem brytyjskiej armii, ale miłość do muzyki sprawiła, że porzucił mundur dla gitary.

Zająłem się muzyką, bo to najprostszy sposób, żeby wyrazić siebie. To co przydarza mi się w życiu, np. kiedy zachorował mój tata – co byo dla mnie bardzo trudne lub kiedy urodziły mi się dzieci, uznałem, że dzięki muzyce mogę opisać te emocje i uchwycić je w piosenkach

- tłumaczy James Blunt.

Wokalista śpiewa także o relacjach ze swoją żoną, z którą przez nieustanne wyjazdy żyje w rozłące. Jak sam przyznał Blunt, taki związek potrzebuje ciągłej pracy.

Napisałem utwór o tych relacjach i staraniach. W piosence „Cold” śpiewam, że bez mojej miłości obok jest mi zimno, że dzieli nas ocean i że próbuję z tą rozłąką walczyć

- opowiada James.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości