Gwiazdy

Dzień z aktorką "Papierów na szczęście". "Nieustanny bieg, ale ja to lubię"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
M. Jarosławski, I. Kaczyńska
Dzień z Basią Garstką
Dzień Dobry TVNDzień z Basią Garstką

Barbara Garstka doskonale znana jest miłośnikom serialu "Papiery na szczęście", w którym gra Beatkę. Artystka jest chodzącym wulkanem energii, a jej typowy dzień jest... szalony. - Baśka to jest tajfun. Nie da się z nią nudzić, przy niej nie śmiać - mówi aktorka Adriana Kalska.

Barbara Garstka - aktorka

Barbara Garstka pochodzi z okolic Bielska-Białej. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki. To właśnie w tym mieście stawiała swoje pierwsze kroki. Od rana do wieczora śpiewała, grała na skrzypcach, występowała.

– Na początku zastanawiałam się, że może będę zdawać na wydział wokalno-aktorski, a potem wszyscy mówili: "Basia zdawaj do tej szkoły teatralnej". Pojechałam na ten egzamin (do Krakowa - przyp. red.), no dobra spróbuję i się dostałam – mówiła aktorka w Dzień Dobry TVN.

Dzień z Barbarą Garstką

Dziś Basia krąży między Warszawą a Krakowem. W stolicy - występ kabaretu, a w Małopolsce – plan zdjęciowy "Papierów na szczęście". - Nieustanny bieg, ale ja to lubię. Przyzwyczaiłam się - podkreśliła aktorka.

- Jak się łapiemy, to zazwyczaj mówi: "Jestem w pociągu. Jestem w drodze" I wtedy ma czas, by nadrobić, zadzwonić. Ona wtedy naprawdę żyje - zauważyła Aleksandra Zaborowska, siostra cioteczna Basi.

- Baśka to jest tajfun. Dość ekspansywna, ale wnosi dużo uśmiechu, energii. Nie da się z nią nudzić, przy niej nie śmiać. Rozbraja mnie czasami – przyznała aktorka Adriana Kalska, która również gra w serialu "Papiery na szczęście".

Pomimo licznych zawodowych zobowiązań, Basia nie zapomina o rodzinie, która jest szczególnie dla niej ważna.

- Nie ma dużo czasu. Jeszcze teraz miała złamaną nogę i wszystkie próby, szpitale nie przeszkadzały jej w tym. Przyjechała do mnie na urodziny, co było wielką niespodzianką. Patrzę, a ona stoi z kulami i gipsem w drzwiach - wspominała Matylda Oleksy, siostra Basi.

Basia Garstka przyznała, że bez rodziny nie dałaby rady psychicznie. – My się wszyscy lubimy, świętujemy, spotykamy - zaznaczyła.

Zobacz cały dzień z aktorką w materiale wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: M. Jarosławski, I. Kaczyńska

Źródło zdjęcia głównego: TVN7

Pozostałe wiadomości