Festiwal Kobiet Internetu. Jak social media wpłynęły na życie gwiazd?

Gwiazdy


Agnieszka Jastrzębska wybrała się do Gdańska na Festiwal Kobiet Internetu. Podczas wydarzenia zapytała gwiazdy o to, jak media społecznościowe odmieniły ich życie. Dziś w Dzień Dobry TVN zdała relację z festiwalu.

Festiwal Kobiet Internetu 2019

W dniach 23-24 listopada w gmachu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się pierwszy Festiwal Kobiet Internetu. Impreza skierowana do osób aktywnie działających w sieci zebrała w jednym miejscu ponad tysiąc uczestników.

W wydarzeniu wzięło udział około 100 prelegentów, wśród nich znaleźli się m.in. Joanna Przetakiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Wellman, Anna Zając (Fashionable.com), Barbara Piasek (Evenea), Qczaj, Hanna Lis, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, Bartek Jędrzejak, Katarzyna Glinka, Ewa Szabatin, Anna Wyszkoni, Olga Kalicka, Edyta Pazura (MaybeBaby), (Jakub Urbaniak), Podziarany Tata, Barbara Pasek (Barbra Belt), Sabina Lawrów (Sama przez świat).

Jak social media wpłynęły na życie gwiazd?

Media społecznościowe to nie tylko miejsce do chwalenia się sukcesami, życiem zawodowym czy osobistym. To dobry sposób na pokazanie prawdziwego siebie, tego, kim tak naprawdę jesteśmy. W przypadku osób publicznych jest to szczególnie ważne. Prowadząc swoje profile, gwiazdy mają szansę bronić się przed nieprawdziwymi informacjami, które często są im przypisywane. Jak swoje konto na Instagramie traktuje Małgorzata Kożuchowska?

To jest bezpośredni kontakt z moją publicznością, z moimi widzami. Z drugiej strony świetnie skraca dystans i zadaje kłam często nieprawdziwym i krzywdzącym opiniom.

Qczaj podczas rozmowy z Agnieszką Jastrzębską przyznał, że jeszcze dwa lata temu nie wiedział, co to jest "followers". Media społecznościowe przewróciły jego świat do góry nogami. Filmik, który opublikował w sieci przyniósł mu ogromną popularność.

Ja nie wiedziałem, co się dzieje. Setki tysięcy udostępnień, komentarzy, kim jest ten koleś? Co to za świr?

- wspomina trener.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wykorzystali swoje instagramowe konta do zabawy. Polska „power couple” prowadzi żartobliwą wojnę, podczas której zarówno Joanna, jak i Maciej publikują niekorzystne zdjęcia z przeszłości.

Dla mnie Instagram i media społecznościowe są miejscem, gdzie się doładowuję i próbuję doładować innych moją nieustanną energią. Bardzo fajnie jest wejść w ten świat, ale też poznawać i obserwować ludzi, którzy nie są kreowani, ale w miarę prawdziwi.

- przyznała aktorka.

Zobacz też:

Autor: Filip Yak