Gwiazdy

Joanna Krupa myśli o przeprowadzce do Polski. "Mój mąż jest na to bardzo otwarty"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Joanna Krupa mimo międzynarodowej kariery, zawsze ceniła sobie to, że urodziła się w Polsce. Lubi tu wracać i niewykluczone, że również w ojczyźnie wychowa swoją córkę. Modelka w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl powiedziała, w jakim duchu chce wychować Ashę-Leigh.

Joanna Krupa uczy córkę polskiego

Córeczka prowadzącej "Top Model" przyszła na świat 2 listopada 2019 r. w Los Angeles. Od tamtej chwili co rusz pojawia się na Instagramie sławnej mamy. Ostatnio Joanna Krupa wspomniała, że uczy małą Ashę języka polskiego.

- Urodziłam się w Polsce i żałuję, że jak byłam młoda, nie traktowałam poważnie nauki w polskiej szkole w Chicago. Dzięki temu lepiej bym mówiła, czytała i pisała po polsku. Sama bardzo bym chciała znać więcej, niż dwa języki, bo znajomość języków obcych ułatwia życie. Chcę dawać możliwość mojej córeczce, by mogła uczyć się wielu języków, jednak teraz najważniejszy jest polski i angielski - powiedziała gwiazda w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

- Mam polską rodzinę, dlatego chciałabym, by Asha w przyszłości bez problemu mogła się z nimi porozumiewać. Dodatkowo nasza niania jest z Brazylii, dlatego często mówi do Ashy po portugalsku, by malutka od najmłodszych lat mogła się osłuchać z językiem. Z kolei ja i moja mama staramy się mówić do niej po polsku. Jak mówię do niej jakieś słówka, to mówię zawsze w dwóch językach i po polsku i po angielsku. Oglądamy wspólnie bajeczki - zarówno polskie, jak i te w języku angielskim. Czytamy też książeczki w dwóch językach - dodała.

Czy córka Joanny Krupy mówi po polsku?

Joanna Krupa chciałby, żeby mała Asha uczęszczała do polskiej szkoły w USA. Dzięki temu mogłaby oswoić się z językiem, poznać historię swojego kraju, a ponadto dobrze dogadywać się ze swoją rodziną.

- Póki co Asha nie mówi jeszcze dobrze, ale za to bardzo dużo rozumie. Jak mówię do niej po polsku słowa np. piłeczka, czy samolot, to rozumie. Zna też kilka słówek, które mówi po polsku - mówiła nam Joanna Krupa.

- Bardzo bym chciała, by uczyła się polskiego w szkole. Będę szukała polskiej szkoły w Los Angeles. Jeśli taką znajdę, to na pewno ją do niej zapisze. Na pewno też będę ją zabierała często do Polski, gdzie będzie miała szanse na co dzień funkcjonować z Polakami i rozmawiać, dzięki czemu na pewno będzie jej łatwiej. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach jak ktoś chce, to nie jest problem uczyć się nawet online - dodała.

Joanna Krupa o powrocie do Polski

Okazuje się, że modelka nie wyklucza powrotu do kraju. Od lat czuje silną więź z Polską. Jak sama przyznaje, jej mąż jest otwarty na tę propozycję.

- Przez koronawirusa zastanawialiśmy się nawet, czy nie wyprowadzić się z Kalifornii. Oczywiście myśleliśmy też o Polsce. Temat Polski był i dalej jest obecny. Mój mąż jest bardzo otwarty na to, by przeprowadzić się do Polski. Wszystko na tę chwilę jest pod znakiem zapytania, ale jesteśmy otwarci i tak naprawdę możemy mieć drugi dom w Polsce, bo ja jestem Polką i bardzo kocham mój kraj - podsumowała Joanna.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości