Gwiazdy

Jak dziś wyglądają Julia i Lena z rosyjskiego zespołu t.A.T.u.? Julia zmieniła się nie do poznania i zaczyna karierę polityczną

Gwiazdy

mikrofon

Julia Volkova i Lena Katina zdobyły międzynarodową sławę pod koniec lat 90. XX w. jako zespół t.A.T.u. Ich płyta w wersji angielskiej sprzedała się w 12 milionach egzemplarzy. Dodatkowo emocje wokół bandu były podsycane przez rzekomy związek Julii i Leny. Dlaczego zespół się rozpadł? I co robią dziś jego byłe wokalistki?

t.A.T.u - złota era

Duet założony został w 1999 roku. Julia i Lena znały się wcześniej z innych projektów muzycznych. Dopiero t.A.T.u przyniosło im jednak międzynarodową rozpoznawalność. Debiutancki signiel "Ja soszła s uma" stał się przebojem w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejne single, jak "Nas nie dogoniat" i "30 minut", nagrane w klimacie elektroniki i popu, utwierdziły ich pozycję na rynku muzycznym.

W 2002 roku duet wydał anglojęzyczną wersję debiutanckiego albumu, zatytułowaną "200 km/h in the Wrong Lane". Płyta sprzedała się w 12 milionach egzemplarzy i otrzymała status złotej. "Ale the Things She Said" (czyli międzynarodowa wersja piosenki "Ja soszła s uma") stał się jednym z najpopularniejszych singli XXI wieku.

Julia i Lena prężnie działały jako t.A.T.u aż do 2009 roku, kiedy to ogłosiły zawieszenie działalności. Obie wokalistki chciały rozpocząć solowe kariery. Później występowały razem okazjonalnie, aż do 2014 roku, kiedy po występie podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich organizowanych w Soczi ogłoszono powrót do stałej współpracy. Szybko jednak wycofano się z tego pomysłu, podobno wokalistki nie umiały się ze sobą dogadać.

t.A.T.u - kontrowersje

Promocja t.A.T.u od początku opierała się na skandalach. Julia i Lena deklarowały, że są w homoseksualnym związku. Treść pierwszej płyty miała być tego potwierdzeniem. Dopiero podczas promocji drugiej płyty wokalistki przyznały, że nie są lesbijkami. Historię tę wymyślono. Co jednak istotne, Katina i Volkova, w dalszym ciągu pielęgnowały znany fanom wizerunek, nie szczędząc sobie czułości na scenie. Julia w późniejszych wywiadach wyznała, że jest biseksualna.

t.A.T.u - co stało się z wokalistkami?

t.A.T.u rozpadło się tak naprawdę ze względu na ciągłe konflikty pomiędzy Julią a Leną. Ta pierwsza wielokrotnie w wywiadach podsycała tę waśń, wyrażając brak wiary w powodzenie kariery swojej byłej koleżanki z zespołu. Doszło do tego, że w związku ze sporadycznie odbywającymi się wspólnymi koncertami t.A.T.u, wywiady z wokalistkami były przeprowadzane oddzielnie. Wokalistki do dziś nie utrzymują ze sobą kontaktu.

Solowe kariery nie pozwoliły im powtórzyć sukcesu t.A.T.u. Lena co prawda wydała trzy albumy studyjne, ale nie odniosła spektakularnego sukcesu. Tak jak i Julia, która na przestrzeni lat podzieliła się z fanami siedmioma singlami. Lena aktywnie wspierała społeczność LGBT, zaś Julia pozwoliła sobie na wykluczające komentarze pod kątem mężczyzn homoseksualnych. Stwierdziła, że "lesbijki są dużo przyjemniejsze dla oka". Jej krzywdzące słowa były szeroko komentowane w rosyjskich mediach.

Jak dziś wygląda Lena Katina z zespołu t.A.T.u?

Obie piosenkarki aktywnie działają w mediach społecznościowych. Lena dalej śpiewa, uczestniczy w show-biznesie i bywa w telewizji. Patrząc na jej zdjęcia, mamy wrażenie, że nie postarzała się nawet o jeden dzień.

Jak dziś wygląda Julia Volkova z zespołu t.A.T.u?

Julia, w przeciwieństwie do Leny, zmieniła się nie do poznania. Była gwiazda t.A.T.u. opublikowała właśnie spot wyborczy. 36-letnia celebrytka chce startować we wrześniowych wyborach do Dumy Państwowej w Rosji. Wołkowa kandyduje z ramienia partii Jedna Rosja, której członkiem jest Putin.

Wyświetl ten post na Instagramie.

???

Post udostępniony przez Julia Volkova | Юля Волкова (@official_juliavolkova)

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz także:

Sobowtóry gwiazd. Poznajcie niemieckiego Ryana Goslinga, 20-letnią Lady Gagę i "siostrę bliźniaczkę" Adele

Mija 30 lat od premiery "Uwierz w ducha". Przypomnij sobie kultową scenę

Przerażała, kiedy jako dziecko w horrorze wychodziła z telewizora. Jak dziś wygląda bohaterka "The Ring"?

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości