Gwiazdy

Basia Kurdej-Szatan pokazała, jak ćwiczy w ciąży. "Warto jest wzmacniać plecy"

Gwiazdy

Ćwiczenia w ciąży, oczywiście te odpowiednie i nienadwyrężające brzuszka, są jak najbardziej wskazane. Wie o tym także Basia Kurdej-Szatan, która zaangażowała się w akcję „Zacznij dzień z czystą głową”, mającą na celu przekonanie Polaków do powrotu do ćwiczeń.

Basia Kurdej-Szatan ćwiczy w ciąży

Statystyki są nieubłagane – według badań przeprowadzonych przez markę Head & Shoulders blisko 60 proc. z nas w dobie pandemii znacznie ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Stąd akcja wypromowana pod hashtagiem #WracamyDoFormy, w ramach której do wspólnych ćwiczeń przez ostatnie dwa tygodnie codziennie zachęcał Daniel Kuczaj i inni ambasadorzy.

Jedna z gwiazd zaangażowanych w tę inicjatywę to właśnie Basia Kurdej-Szatan, która dziś w Dzień Dobry TVN pokazała, jak wygląda jej poranny trening z brzuszkiem. Basia wraz z mężem, Rafałem, zaledwie kilka dni temu ogłosili światu, że spodziewają się dziecka.

Basia Kurdej-Szatan twierdzi jednoznacznie: „ciąża to nie choroba” i nie rezygnuje z aktywności fizycznej, choć przyznaje, że pozwala sobie na większy odpoczynek niż zazwyczaj.

Bardzo cieszę się, że ta akcja się zaczęła, bo to zmotywowało mnie do większego ruchu. Nie mogę, co prawda, ćwiczyć z Kuczajem i ambasadorami marki ze względu na mój stan. Daniel wysłał mi jednak komplet ćwiczeń, które mogę wykonywać. Specjalnie włożył sobie poduszkę pod koszulkę

- powiedziała ze śmiechem Basia.

Kurdej-Szatan pokazała również, od jakich prostych ćwiczeń zaczyna każdy swój dzień.

Bezpieczne dla brzuszka są choćby przysiady. Warto także postawić na klęk podparty i na zmianę wyciągać prawą rękę i lewą nogę. Potem wykonujemy zamianę stron. W ten sposób ciążowy brzuszek odpoczywa, a wzmacniane są mięśnie pleców.

Head & Shoulders i Polski Czerwony Krzyż

Marka wspiera również Polaków w czasie pandemii na szereg innych sposobów. Wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem dostarcza podstawowe środki czystości i artykuły higieniczne do tych najbardziej potrzebujących, jak seniorzy, niepełnosprawni, rodziny i osoby chore. Takie wsparcie otrzymali też pracownicy PCK i pracownicy medyczni, którzy codziennie przeciwdziałają kryzysowi epidemiologicznemu.

Pracownicy medyczni muszą myć się w szpitalach po każdym dniu pracy, dlatego takie produkty na pewno im się przydadzą

- skwitowała Basia.

Kurdej-Szatan pomimo próśb naszych prowadzących nie zdradziła płci ani imienia dziecka. Na tę informację będziemy więc musieli jeszcze trochę poczekać.

Zobacz także:

Co ze ślubem Sandry Kubickiej? "Chcę, żebyśmy nie bali się ze sobą przytulać i tańczyć"

O pisaniu z Remigiuszem Mrozem: "To uzależnienie, ale całkiem przyjemne" [WYWIAD]

Radosław Majdan pokazał, jak zmieniło się jego mieszkanie po poznaniu Małgorzaty. "Kawalerskie czasy vs życie rodzinne"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości