Gwiazdy

Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera. "Mamy taką małą zadymę"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w świecie gwiazd?
Co słychać w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4
Dzień Dobry TVNCo słychać w świecie gwiazd?

Budka Suflera to prawdziwa legenda w świecie polskiej muzyki. Niedawno zrobiło się głośno na temat tej rockowej grupy za sprawą Jacka Kawalca. Aktor został wokalistką zespołu, co wywołało sporo kontrowersji. Głos zabrał były frontman, czyli Krzysztof Cugowski.

Budka Suflera z Jackiem Kawalcem

Budkę Suflera założyli Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko w 1974 roku. Po 40 latach zespół odbył pożegnalną trasę koncertową, a następnie zakończył działalność. Muzycy powrócili w 2019 roku, ale bez udziału Krzysztofa Cugowskiego. Do dziś tworzą i koncertują.

Niedawno w grupie zaszły spore zmiany. Wokalistą został znany aktor Jacek Kawalec, któremu rock&roll płynie we krwi. Największe przeboje Budki Suflera w wykonaniu Kawalca usłyszymy już niebawem - 30 stycznia podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opowiedział o tym Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN.

- Jacek Kawalec został frontmanem Budki Suflera, zespół ogłosił to oficjalnie. Pan Krzysztof Cugowski zapytany o opinię na ten temat powiedział, że wszystko, co próbuje się robić po zakończeniu działalności Budki Suflera w 2014 roku, to demolowanie legendy. Jednak ci, którzy są nadal w zespole stwierdzili, że będą kontynuować m.in. z Jackiem Kawalcem - mówił dziennikarz.

Jacek Kawalec odpowiada Krzysztofowi Cugowskiemu

Jacek Kawalec postanowił odpowiedzieć założycielowi Budki Suflera.

- Ja panu Krzysztofowi Cugowskiemu życzę wiele sukcesów, na które na pewno go stać, bo jest bardzo utalentowanym człowiekiem, obdarzonym charyzmą i wspaniałym głosem, na który czeka publiczność. Pamiętam jeszcze za życia Romualda Lipki wywiady, które były ze strony pana Cugowskiego dosyć konfliktowe. (...) Nie można ludziom zamykać prawa do tworzenia nowych rzeczy - stwierdził Kawalec w rozmowie z Plejadą.

- Chciałoby się powiedzieć, że mamy taką małą zadymę wokół Budki Suflera. Wszystko wskazuje na to, że będą też nowe kawałki. Podobno są jeszcze jakieś niewykorzystane dzieła pana Romualda Lipki, nad którymi zespół pracuje. Dodam, że Jacek Kawalec nie będzie jedynym frontmanem, bo jest jeszcze Robert Żarczyński i zespół nie rezygnuje ze współpracy z nim - zaznaczył Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości