Gwiazdy

Izabela Trojanowska na scenie Dzień Dobry TVN z najnowszym utworem "Nie ma miejsca dla miłości"

Gwiazdy

Izabela Trojanowska, ikona polskiej piosenki i jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju wystąpiła na scenie Dzień Dobry TVN. Znana z takich hitów, jak "Wszystko, czego dziś chcę" i "Tyle samo prawd, ile kłamstw" tym razem zaśpiewała swój najnowszy utwór "Nie ma miejsca dla miłości".

Izabela Trojanowska – kariera muzyczna

Izabela Trojanowska to niekwestionowana ikona polskiej estrady. Talent muzyczny odziedziczyła po dziadku ze strony matki. Artystka śpiewała od dziecka, ale pierwsze wokalne sukcesy pojawiły się na początku lat 70., kiedy to otrzymała nagrodę za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także nagrodę Związku Kompozytorów Radzieckich na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Następnie kształciła się w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Rozkwit kariery muzycznej przypadał na początek lat 80., kiedy Izabela Trojanowska rozpoczęła współpracę z zespołem Budka Suflera. To właśnie twórca tego zespołu, Romuald Lipko jest kompozytorem największych hitów artystki, takich jak "Wszystko, czego dziś chcę" czy "Tyle samo prawd, ile kłamstw".

W 1982 roku nagrała wraz z Tadeuszem Nalepą płytę "Pożegnalny cyrk", na której znalazły się piosenki otwarcie krytykujące stan wojenny. Z powodu cenzury, płyta została wydana dopiero w 1993 roku. W związku z otwartą krytyką ówczesnej władzy, Izabela Trojanowska miała zakaz występów scenicznych. Artystka zdecydowała się wraz z mężem na emigrację, mieszkała w Holandii, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Do Polski wróciła w latach 90. i od tamtej pory dzieliła swoje życie między Warszawę a Berlin, gdzie mieszkała jej najbliższa rodzina.

"Nie ma miejsca dla miłości" – Izabela Trojanowska na scenie Dzień Dobry TVN

Ostatnia płyta Izabeli Trojanowskiej "Na skos" ukazała się w 2016 roku. Od tego czasu minęło już 5 lat, ale wokalistka wciąż pracuje nad nowymi utworami. W studio Dzień Dobry TVN zaprezentowała swoją najnowszą piosenkę pod tytułem "Nie ma miejsca dla miłości". Izabelę Trojanowską już niebawem będzie można usłyszeć podczas Top of the Top Sopot Festival 2021, który będzie miał miejsce w dniach 17-19 sierpnia. Koncert artystki odbędzie się już pierwszego dnia festiwalu.

Bilety na wydarzenie są dostępne pod linkami:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/top-of-the-top/

https://biletyna.pl/koncert/TOP-of-the-TOP

https://bart.interticket.pl/programseries/top-of-the-top-sopot-festival-49

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Martyna Trębacz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości