Gwiazdy

IRA z nowym singlem i zapowiedzią płyty. "Jesteśmy zespołem starej daty"

Gwiazdy

Aktualizacja:

IRA ma dla fanów dobre wieści - po pięciu latach ukaże się nowy album grupy. Specjalnie dla naszych wodzów zespół zagrał zapowiadający go singiel. Czym członkowie zespołu zajmowali się przez ostatnie miesiące? O tym opowiadali w Dzień Dobry TVN.

IRA wraca z nową płytą

Wyczekane brzmi lepiej. Zespół IRA pierwszy raz od 2016 roku przygotowuje się do wydania płyty. Album ukaże się już za kilka miesięcy i będzie nosił tytuł "Jutro". Znajdą się na nim ballady, ale nie zabraknie także mocnych brzmień.

Jesteśmy zespołem starej daty, wydajemy płyty w starym stylu, więc wyjdzie na kompakcie. Czasy są takie dziwne, że płyt się nie wydaje, tylko piosenki pojawiają się w serwisach. Ludzie słuchają ich wszędzie i w każdych okolicznościach

- mówi w Dzień Dobry TVN Artur Gadowski, wokalista grupy.

IRA nie traci na popularności, wręcz przeciwnie - cały czas zyskuje nowych fanów.

- Trzy pokolenia fanów przychodzą na koncerty. Przychodzą ludzie bardzo młodzi i też tacy w naszym wieku, młodzi plus – zauważa z uśmiechem wokalista.

I właśnie dla tych fanów IRA nie przestaje pracować. Ostatnie miesiące członkowie grupy spędzili pracując nad nowym krążkiem.

- Skupiliśmy się na płycie, przechodziliśmy wirusa. Pięć miesięcy mieliśmy wyłączone przez to, że każdy osobno. Udało nam się wrócić do nagrywania płyty, jesteśmy na finiszu - zapewnia Piotr Konca, gitarzysta.

"Zimowa" - nowy singiel zespołu IRA

19 lutego swoją premierę miała najnowsza piosenka zespołu IRA zatytułowana "Zimowa". Reżyserem teledysku został Artur Gadowski. Jak się okazuje, praca z kamerą to także jego ogromna pasja.

- Wyreżyserowałem teledysk, zmontowałem. Amatorsko bawiłem się w filmowanie przez ostatnie trzydzieści cztery lata. Przyszedł czas, że trzeba było poważniej się tym zająć. Muszę się jeszcze dużo nauczyć - przyznaje wokalista.

Posłuchajcie najnowszej piosenki zespołu IRA, która zabrzmiała na scenie Dzień Dobry TVN:

Zobacz też:

Jej hit "Mamy po 20 lat" znają wszyscy. Halina Benedyk i Marco Antonelli reaktywowali polsko-włoski duet

Lady Pank wraca z nowym singlem. Utwór "Drzewa" porusza ważny temat

Kobiece role, które na zawsze zmieniły historię kina. Te filmy warto zobaczyć

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości